Paroubek: Strážce čistoty práva selhal

23.08.2017 15:24 | Zprávy

V prázdninovém období je asi druhým největším skandálem monumentálních rozměrů hned po vyžádání Babiše a Faltýnka policií k trestnímu stíhání, vyjádření ministra spravedlnosti na jejich podporu. Ministr Pelikán již několikrát v nedávné minulosti přesvědčil o tom, že nemá příliš velký smysl pro realitu a právní vědomí, které by odpovídalo jeho funkci hlavního strážce spravedlnosti.

Paroubek: Strážce čistoty práva selhal
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

Ministr spravedlnosti Pelikán poskytl v minulých dnech rozhovor časopisu Respekt, v němž vyjádřil své názory na policejní postup související s pravděpodobnou přípravou obvinění Babiše a Faltýnka z vážného trestného činu zneužití evropské dotace. Ministr Pelikán nyní mlží, že prý jeho názory, které poskytl Respektu, byly jen jeho privátními názory a nikoliv názory ministra. Je to jakási ministerská schizofrenie a pan ministr by nám měl říct, kdy je vlastně ministrem a kdy je jenom panem Pelikánem, soukromou osobou. Abychom věděli, kdy jej brát vážně a kdy říká jen své soukromé názory. Prostě takový přístup je absurdní.

Ministr po dobu výkonu své funkce nemá žádné soukromé názory. Respektive nemá své soukromé názory říkat na veřejnosti. Možná v okruhu svých věrných přátel ano, tedy jen tam, kde nehrozí indiskrece. Ale v případě, že se jedná o veřejný projev a tím poskytnutí rozhovoru pro časopis s čtenářskou obcí několika desítek tisíc občanů, veřejným projevem je, se musí krotit. Pokud ministr spravedlnosti řekne, že se jedná v případě vyžádání sněmovny o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání, o účelový předvolební útok, je to přímý útok na nezávislost policie. A to útok bez jakýchkoliv důkazů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Trikolora): Jak je možné, že tenhle člověk je stále ještě členem vlády?

8:19 Štefec (Trikolora): Jak je možné, že tenhle člověk je stále ještě členem vlády?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na účast ministra Rakušana na protivládní demonstraci v…