Paroubek: Varování V. Klause a P. Pitharta je třeba brát vážně

20.12.2014 15:10 | Zprávy

V. Klaus a P. Ptithart se při představení knihy 25 let poté shodli, že se v České republice vytrácí pluralitní demokracie.

Paroubek: Varování V. Klause a P. Pitharta je třeba brát vážně
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Je to smutné konstatování faktu z úst lidí, kteří byli důležitými činiteli ČR po obnovení československé demokracie a vlastně až do nedávných dnů.

Pokud dnes varují před vytrácením se pluralitní demokracie, mají, bohužel, pravdu. V žádné vyspělé demokratické zemi světa nehraje významnější politickou roli někdo z významných podnikatelů té které země. U nás takovou roli hraje A. Babiš.

Kromě peněz v řádech miliard korun, pokud započteme i nákup vydavatelství MAFRA, které A. Babiš do svého politického angažmá vložil, svou roli hraje
nepochybně také jeho vliv v médiích. Nejenže vlastní největší mediální dům v zemi, který vydává i nejčtenější (rádoby)seriózní deník MfD a spravuje portál idnes.cz, ale také je v dohodě pokud jde o bulvární deníky Blesk a Aha!, což se v posledních dnech projevilo útoky na některé sociálnědemokratické ministry. Zvláště nechutný byl útok na ministra zdravotnictví Němečka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Paroubek - profil

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Zvyšování rychlosti na dálnicích odmítáme

23:08 Zelení: Zvyšování rychlosti na dálnicích odmítáme

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k pilotnímu zavádění 150 km/h na dálnici