Paroubek: Vládní kroky na podporu veřejných investic jsou správné

17.06.2014 17:39

Jsem rád, že současná vláda se snaží nenavázat na hospodářskou politiku vlád Topolánka a Nečase a na rozdíl od nich se snaží posilovat veřejné investice.

Paroubek: Vládní kroky na podporu veřejných investic jsou správné
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Nečasova vláda při svém škrtacím amoku vlastně jen pokračovala v Topolánkově linii.  Ta svými zásahy do legislativy v oblasti investičních pobídek naznačila potenciálním zahraničním investorům, že v ČR o ně zájem není. A tak šli investoři jinam. Nečasova vláda tento směr neměnila a výrazným způsobem utlumila, či přesněji téměř zamrazila, i veřejné investice. Teprve v závěru se trochu vzpamatovala a poněkud změnila legislativu.

Sobotkova vláda se nyní snaží veřejné investice posilovat. Jednou z cest je novela zákona, která by umožnila nabídnout majitelům zemědělských nebo lesních pozemků, přes které má být vedena infrastruktura vlastněná státem, mnohem vyšší odkupové ceny nežli doposud. Čím rychleji pak vlastník půdy pozemek stáru prodá, tím více peněz může dostat.  Dosavadní částka, která se pohybuje mezi 8 až 35 korunami za metr čtvereční, majitele pozemků k prodeji příliš nemotivuje, v důsledku čehož se na některých úsecích stavby např. silnic, dálnic, potrubí atd. prodlužují a pochopitelně také státu prodražují. Nové nastavení odkupů by vlastníky pozemků mělo přimět k rychlému prodeji pozemků. Ministr dopravy Prachař věří, že takovým způsobem by se podařilo výkup pozemků podstatně oživit už o prázdninách. Je to cesta správným směrem. Horší než dosud to určitě nebude.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: NS - LEV 21
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Hilšer: Dříve nebo později si budeme muset vytvořit přirozeným způsobem kolektivní imunitu

19:43 Senátor Hilšer: Dříve nebo později si budeme muset vytvořit přirozeným způsobem kolektivní imunitu

Komentář na facebookovém profilu k názoru na promoření populace.