Paroubek: Volební preference podle STEMu

22.06.2017 10:40 | Zprávy
autor: PV

Podle agentury pro výzkum veřejného mínění STEM, v jejím nejnovějším průzkumu dosahují politické strany vesměs hodnot, které indikovaly již průzkumy jiných agentur z poslední doby.

Paroubek: Volební preference podle STEMu
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Hnutí ANO by podle tohoto průzkumu získalo téměř třetinu hlasů ve volebním modelu, který simuluje červnový výsledek voleb. Na druhém místě by byli komunisté s 12,7 % a až na třetím místě sociální demokracie s 11,4 %. ODS by se podle STEMu s 9,6 % nepřehouplo přes 10 % hranici, lidovci by získali 7,4 % (bez započtení Starostů) a poslední, šestou parlamentní stranou, se podle STEMu může stát TOP 09 s 5,5 %. Pozice TOP 09 je poněkud překvapivě rozdílná (nižší) proti výsledkům naprosté většiny jiných průzkumů, které jí přisuzují větší procenta. Nejblíže hranici volitelnosti se podle STEMu propracovává Okamurova SPD se 4,4 %.

Jak se zdá, hnutí ANO by v tuto chvíli mohlo s podporou komunistů utvořit menšinovou vládu. S mírnou absolutní většinou v poslanecké sněmovně. Být však závislý jen na podpoře komunistů by byla samozřejmě politická hloupost. Ale pokud vyjadřování dalších politických stran bude ve vztahu k ANO nesmiřitelné tak jako dosud, pak šéf ANO A. Babiš bude vmanévrován do minoritní vlády s podporou komunistů a podle mého názoru také s podporou Okamurova hnutí, pokud toto získá ve sněmovně více než 5 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…