Paroubek: Za předražené zdravotnického vybavení vrátí ČR Bruselu 163,4 milionu

27.11.2014 15:51

Česká republika bude podle zprávy ministerstva financí vracet Bruselu 163,4 milionu korun za předražené nákupy zdravotnického vybavení.

Paroubek: Za předražené zdravotnického vybavení vrátí ČR Bruselu 163,4 milionu
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Peníze nebudou vracet jednotlivé nemocnice, ale vrátí je ministerstvo zdravotnictví, které dle auditů selhalo při nastavování pravidel i při kontrole jejich dodržování. Tyto chyby ministerstva zdravotnictví jsou z doby, kdy byl ministrem T. Julínek (ODS).

Nejvíce při nákupech zřejmě chybovala nemocnice v Hradci Králové, která podle auditorů za přemrštěné ceny pořídila přístroje pro onkologické a traumatologické centrum a vyhodila tak oknem 55,5 milionu korun. Leoš Heger, bývalý ředitel královehradecké nemocnice (a bývalý ministr zdravotnictví) však za nákupy přístrojů stojí a tvrdí, že jejich dodavatel byl vybrán v naprosto regulérní soutěži. To je úsměvné tvrzení.

Je třeba, aby za předražené nákupy a vracení peněz čerpaných z evropských fondů byla vyvozena osobní odpovědnost. Česká republika získala na období let 2007–2013 v přepočtu na jednoho obyvatele z EU nejvíce peněz. Zároveň je v čerpání z evropských fondů na toto období nejhorší ze všech států EU. Není možné, aby ti, kteří jsou za tuto tristní situaci odpovědní, nebyli veřejně označeni a aby z toho pro ně neplynuly žádné právní důsledky. Mezi prvními by měli být jmenováni pánové Julínek a Heger, bývalí ministři zdravotnictví dvou pravicových vlád.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jiří Paroubek - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Mluvíme za ty, co mluvit nemohou

22:09 DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Mluvíme za ty, co mluvit nemohou

Demokratická strana zelených – Za práva zvířat kandiduje do Poslanecké sněmovny za Alianci pro budou…