Passer (Pro Prahu): Jedinými právoplatnými majiteli loga ve tvaru srdce jsme my

04.09.2014 8:50 | Zprávy
autor: PRO PRAHU

Soud odmítl návrh na předběžné opatření na logo ve tvaru srdce.

Passer (Pro Prahu): Jedinými právoplatnými majiteli loga ve tvaru srdce jsme my
Foto: PRO PRAHU
Popisek: Lídr kandidátky politického hnutí PRO PRAHU pro komunální volby Zbyněk Passer

Městský soud v Praze odmítl návrh na předběžné opatření od subjektu PRO. Ten se domáhal, aby politické hnutí Pro Prahu přestalo užívat známé logo ve tvaru srdce.

„Rozhodnutí soudu vítáme a jsme přesvědčeni, že jedinými právoplatnými majiteli loga ve tvaru srdce jsme my. A jak se ukazuje tento názor má i soud,“ okomentoval verdikt soudu volební lídr Pro Prahu Zbyněk Passer.

„Jsme přesvědčeni, že se Petr Dimun pokusil při prodeji ideového námětu loga o podvod a tuto skutečnost chceme řešit i soudně. Každý rozumný člověk po rekapitulaci všech faktů musí vidět, že se jedná o snahu poškodit naše politické hnutí a parazitovat na naší úspěšné předvolební kampani,“ dodala předsedkyně hnutí Petra Venturová.

Logo vzniklo pro politické hnutí Pro Prahu a na tvorbě jeho ideového konceptu se tehdy spolupodílel i Petr Dimun a jeho společnost. Jak se ukázalo, Petr Dimun se pokusil poskytnout tentýž ideový koncept loga jinému subjektu bez vědomí hnutí Pro Prahu. V této době již hnutí několik měsíců logo ve tvaru srdce používalo v kampani.  

Dokonce se nyní ukázalo, že subjekt PRO se společně se stranou Česká Suverenita přihlásilo do komunálních voleb pod totožným volebním názvem PRO PRAHU, čímž potvrdil snahu poškodit hnutí nejenom ohledně loga ale i samotného názvu volební kandidátky.  Magistrát hl. m. Prahy v této věci nakonec rozhodl, že do komunálních voleb pod názvem Pro Prahu pustí pouze naše politické hnutí, kandidátní listina koalice PRO a České Suverenity byla magistrátem odmítnuta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…