Pavel Sehnal (ODA): Vládo zaber! Nechceme dotace, chceme zakázky

26.08.2020 16:51

Další a další miliardy odtékají na to, aby stát pomáhal nést náklady firmám a živnostníkům. Toto není správná cesta. Stát by měl přestat dotovat náklady. Své úsilí by měl zaměřit na posílení zakázkové naplněnosti firem a soustředit se na rozvoj a růst ekonomiky a podnikání. Ne pouze na sanaci škod.

Pavel Sehnal (ODA): Vládo zaber! Nechceme dotace, chceme zakázky
Foto: Archiv ODA
Popisek: Předseda ODA Pavel Sehnal
reklama
„Záplatování nákladů je pouze přesouvání problémů o několik měsíců dále do budoucna. Firmy potřebuji impuls od státu. Vláda tvrdí, že již začala realizovat plán státních investic, ale realita je přesně opačná. Dříve avizované infrastrukturní stavby a rekonstrukce se posouvají minimálně o rok,“ komentuje situaci na trhu Pavel Sehnal, předseda Občanské demokratické aliance.
 
„Vláda by také měla pobízet občany ke zvýšení jejich hospodářské aktivity. Měla by vybídnout občany, aby ani oni neodkládali své investice. Opravy nemovitostí, ale i nákupy zařízení pro domácnost a dopravní techniky. Bez radikálního impulzů státu budeme pořád šlapat vodu s jednou nohou opřenou o dno,“ říká dále Pavel Sehnal. „Vláda by měla pořádně zabrat. Rychle připravit a rozjet krátkodobý, nejlépe dvouletý plán, jak oživit domácí průmysl, domácí firmy a české živnostníky. Prostě potřebujeme akční plán rozvoje!“ 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus (Trikolóra): Už se noví soudruzi mezi sebou bijí

19:37 Klaus (Trikolóra): Už se noví soudruzi mezi sebou bijí

Komentář na facebookovém profilu k aféře Jana Hamáčka.