„Ministr zemědělství Jurečka podléhá tlaku ministra financí. A to na úkor malých a středních zemědělců a výrobců potravin, kteří by si pomoc státu zasloužili více,“ říká poslanec Herbert Pavera (TOP 09).
Z čísel SZIF k programu s názvem Podpora zpracování zemědělských produktů a zvyšování konkurenceschopnosti potravinářského průmysluvyplývá, že Agrofert každoročně jen z tohoto programu čerpá čtvrtinu až třetinu veškeré podpory.
V roce 2016 se pomoc státu pro firmu Agrofert v absolutních číslech výrazně zvýšila - až na více než 100 milionů korun. Program je určen pro modernizaci výrobních zařízení a zavádění nových technologií. Pořídit z něj lze např. stroje na krájení sýrů, tanky na mléko, plnící a balící linky.
| 
					 Rok  | 
				
					 Celkem vyplaceno (mil. Kč) Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. reklama 
autor: PV PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz 
                                KauzyTvrdíte, že jako strana nemáte na triku žádné kauzy, a co ty peníze, co chodili vašemu předsedovi Hřibovi na účet, a o kterých prý nevěděl a zjistil to, až když to vyšlo veřejně najevo? A k tomu vašemu protikorupčnímu tažení. Ve sněmovně nejste už žádní nováčci a změnilo se snad něco zásadního za po... Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:  
                                    
                                    
                                reklama 
                              
                              
                                Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
                              
                             
                            
                        Další články z rubriky11:17 Okamura (SPD): Česku chybí půl milionu bytůKomentář na svém veřejném facebookovém profilu k nedostupnosti bydlení 
 reklama 
reklama 
 | 
                                
    
                                
                                              
                                              



