Pek (Piráti): Z otevření cyklostezky si udělalo vedení obce takovou pěknou reklamu placenou z veřejného rozpočtu

21.09.2020 9:15 | Zprávy
autor: PV

Komentář Vejprnického zastupitele a ombudsmana Jiřího Peka (Piráti) k otevření cyklostezky Vejprnice-Plzeň

Pek (Piráti): Z otevření cyklostezky si  udělalo vedení obce takovou pěknou reklamu placenou z veřejného rozpočtu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Na stavbě cyklostezky mezi Plzní a Vejprnicemi se ukazuje, že ani stranický dres jedné barvy neznamená, že budou politici koordinovat svou práci tak, aby občanům něco přinesla. V tomto případě nová cyklostezka končí uprostřed údolí bez návaznosti na město. Jsem sice rád, že se po našem nátlaku a pořádaných cyklojízdách konečně podařilo po patnácti letech slibů cyklostezku vybudovat alespoň v této podobě, ale absolutně nemůžu souhlasit s předražeností celé akce. Zaplacená cena za stavbu je 27,4 milionů korun, přičemž ta vysoutěžená byla 22,6 milionů korun. Došlo tak k navýšení o 21 %. Paradoxní je, že cena cyklostezky by měla být podle normativu Státního fondu dopravní infrastruktury dokonce jen 17,7 milionu korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.