Pekarová Adamová (TOP 09): Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům

26.05.2023 12:12 | Tisková zpráva

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová zakončila svou pracovní cestu po Spojených státech amerických v georgijské metropoli Atlantě.

Pekarová Adamová (TOP 09): Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům
Foto: Hana Brožková
Popisek: Markéta Pekarová Adamová

Setkala se zde s vysokými státními představiteli, podpořila naše podnikatele na česko-americkém podnikatelském fóru a o posílení dopravního propojení mezi ČR a USA jednala i se zástupci významné letecké společnosti Delta Airlines.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová zakončila svou pětidenní pracovní cestu po Spojených státech amerických v hlavním městě státu Georgia – Atlantě. V místním Kapitolu se setkala s vlivným státním tajemníkem Bradem Raffenspergerem i předními georgijskými zákonodárci.

„Atlanta je velmi dynamicky rostoucí metropole skýtající zásluhou své strategické polohy a otevřenosti pestrou řadu jedinečných obchodních příležitostí pro české společnosti podnikající v odvětvích jako IT, automobilový průmysl či letectví. Díky jednomu z nejrušnějších letišť na světě navíc představuje naprosto ideální destinaci pro další expanzi českých podnikatelských aktivit na celém jihovýchodě USA,“ uvedla po sérii jednání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová v Atlantě mezitím svolala schůzku s Georgia Institute of Technology (GeorgiaTech) a zástupci Českého vysokého učení technického (ČVUT) a Cyber Security Hub (společný projekt v oblasti kyberbezpečnosti Masarykovy univerzity, ČVUT a Vysoké učení technické v Brně). Ministryně a profesoři z ČVUT iniciovali první kroky vedoucí k uzavření memoranda o porozumění s GeorgiaTech.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33451 lidí

„Toto memorandum propojí špičkovou českou vědu s kapacitami v Atlantě. Jednali jsme zatím o oblastech jako kvantové technologie, jaderná energetika a polovodiče. GeorgiaTech je výjimečná instituce nejen z hlediska výborných výsledků na teoretickém poli, ale skvěle zvládá i přenos poznatků z výzkumu do praxe. Mají vytvořený robustní start-upový ekosystém a mohou se pyšnit 100 firmami, které pod univerzitou rostou. Rádi se od nich budeme inspirovat,“ doplnila ministryně Helena Langšádlová.

Poté se paní předsedkyně zúčastnila oficiálního zakončení česko-amerického podnikatelského fóra pořádaného atlantskou obchodní komorou. Na úplný závěr cesty jednala sněmovní delegace ještě se zástupci jedné z nejstarších leteckých společností na světě Delta Airlines.

„Posílení přímých leteckých spojení mezi USA a Českou republikou by naše občany pomohlo více sblížit a naše podnikatele snáze propojit s jejich zaoceánskými obchodními partnery, což by současně ještě umocnilo vzájemnou pozitivní obchodní bilanci,“ dodala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

6:22 Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k násilí spáchaném občanem Ukrajiny.