Pekarová Adamová (TOP 09): Konečně budou všichni čeští ústavní činitelé opět zajedno

01.02.2023 15:18 | Zprávy

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová se dnes prostřednictvím videohovoru spojila s ministrem zahraničních věcí Tchaj-wanu Josephem J. Wu.

Pekarová Adamová (TOP 09): Konečně budou všichni čeští ústavní činitelé opět zajedno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 a sněmovny Markéta Pekarová Adamová

„Pana ministra jsem ubezpečila, že systematická podpora partnerů, kteří dodržují lidská práva a ctí principy liberální demokracie, patří mezi priority naší parlamentní diplomacie. Jsem velmi ráda, že v tom po dlouhých letech poznamenaných vzájemnou nekoordinovaností budou konečně všichni čeští ústavní činitelé opět zajedno,“ uvedla po jednání předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová.

Hlavním diskutovaných tématem byla plánovaná cesta předsedkyně Poslanecké sněmovny na Tchaj-wan. Cesta by se měla uskutečnit koncem letošního března. Paní předsedkyni na ní doprovodí početná podnikatelská delegace, představitelé tuzemských municipalit a zástupci předních českých vědecko-výzkumných i vzdělávacích institucí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Do našeho kraje míří o 2,8 miliardy víc

16:05 Hejtman Grolich: Do našeho kraje míří o 2,8 miliardy víc

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k většímu objemu peněz pro Jihomoravský kraj.