Pekarová Adamová (TOP 09): Slibuji, že tato vláda bude sloužit všem

22.11.2021 10:57 | Ze sítí

Přepis děkovného projevu po znovuzvolení předsedkyní TOP 09, zveřejněný na facebookovém profilu

Pekarová Adamová (TOP 09): Slibuji, že tato vláda bude sloužit všem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Moc si vážím toho, že jste mi umožnili pokračovat v práci předsedkyně TOP 09! Tak jednoznačná podpora je pro mě zavazující. Zároveň bych chtěla pogratulovat mému prvnímu místopředsedovi Tomáši Czerninovi k obhájení jeho funkce. Jsem opravdu ráda, že náš tandem členové hodnotí jako přínosný.

Před dvěma lety jsem delegátům naší strany slíbila, že dovedu TOP 09 do vlády. Jakkoliv to tehdy bylo spíše smělé přání, dnes je to realitou. Naše strana bude mít v příští vládě důstojné zastoupení a já jsem vděčná za to, že díky našim voličům a partnerům bude mít naše země opět vládu, která bude občanům sloužit a náš stát zodpovědně spravovat.

Slibuji, že tato vláda bude sloužit všem – těm, kteří nás volili, ale i těm, kteří ne. Kvůli probíhajícím krizím – zdravotní, energetické a nezapomínejme ani na klimatickou – to ale vůbec nebudeme mít snadné. Slovy klasika, nečeká nás nic jiného než dřina a pot.

Pokud však budeme soudržní, tak období náročných výzev spolu zvládneme.

Ještě jednou vám moc děkuji!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Občané doplácí na neschopnost vedení města řešit základní věci

14:09 Udženija (ODS): Občané doplácí na neschopnost vedení města řešit základní věci

Domácnosti zaplatí tisíce korun navíc, dopad na pražský rozpočet bude sto milionů korun.