Peksa (Piráti): Brexit v souvislostech

16.10.2021 20:26 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k vlivu brexitu na ekonomiklu Velké Británie

Peksa (Piráti): Brexit v souvislostech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Britská vláda teď musí hasit mnoho ohňů zároveň. Od nedostatku řidičů nákladních vozidel, sezónních sběračů ovoce a zpracovatelů drůbeže až po zdlouhavá celní řízení a kolabující dovážky benzínu.

Podzimem ale anglické potíže rozhodně neskončí. Jak odhaduje tamní asociace dovozců, v Británii chybí až 100 000 kvalifikovaných řidičů, a svědčí tak o dlouhodobějších hospodářských problémech na ostrovech.

Ať už se podíváme na rostoucí ceny obchodu s EU, zvyšující se náklady na energie nebo na částky čítající i dvě stě liber za PCR testy pro návrat z EU, jedno je patrné: Brexit dopadá a bude dopadat především na socioekonomicky znevýhodněné vrstvy obyvatelstva, případně na oblasti, odkud se kapitál a investice vytrácely už před brexitem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolora: Před zákonem jsme si všichni rovni

4:33 Trikolora: Před zákonem jsme si všichni rovni

Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že do sněmovny dorazil kompletní spis ke kauze Čapí hníz…