Peksa (Piráti): Česko má s odloženým startem výhodu

01.11.2020 18:02 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k podpoře takzvané komunitní energetiky

Peksa (Piráti): Česko má s odloženým startem výhodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Peníze na podporu takzvané komunitní energetiky bude od příštího roku rozdělovat české ministerstvo životního prostředí. Půjde až o 4,5 miliardy korun.

Komunitní energie je stále běžnější v německých městech. Ještě častěji než města si ale takto elektřinu vyrábějí tisícovky občanských družstev. Staví solární panely, bioplynové stanice i větrníky. Ve Španělsku nebo Dánsku se lidé zase mohou do družstev zapojit poskytnutím půjčky, díky které pak odebírají levnější elektřinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

K čemu bude armádě karlovarské letiště?

Neslibovali jste, že peníze na obranu budete využívat efektivně? Na co armáda potřebuje zrovna toto letiště? Kolik to bude stát? Nejen nákup, ale i samotný provoz do budoucna?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Trvalo to neskutečný rok

6:23 Scheinherr (Praha sobě): Trvalo to neskutečný rok

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k levnějšímu kuponu pražské MHD pro lidi v nouzi