Peksa (Piráti): LGBTQ+ v Maďarsku? Omezení svobody slova a práva dětí

23.06.2021 12:33 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k zákazu propagace LGBTQ+ ve školách a mladším osmnácti let.

Peksa (Piráti): LGBTQ+ v Maďarsku? Omezení svobody slova a práva dětí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Nejnovější problém v Maďarsku – úprava zákona, který protlačila vládnoucí strana Viktora Orbána Fidesz. Zákaz zobrazování a propagaci genderové identity odlišné od pohlaví určeného při narození, změny pohlaví a homosexuality ve školách a ve veřejných oznámeních pro osoby mladší 18 let. Taková úprava přísně omezí svobodu slova a práva dětí. Mladí LGBTQ+ lidé tak nebudou mít potřebnou podporu a přístup k informacím a výsledkem bude devastace jejich duševního zdraví a zhoršený vývoj sebepřijetí.

Je to další z kroků, který má za následek tamní posilování stereotypů a zvýšenou averzi vůči LGBTQ+ lidem. Tato členská země Evropské unie se tak nezadržitelně přibližuje k hodnotám Ruska, které podobný zákon přijalo již před lety.

A tak jsme se rozhodli vyvěsit duhové vlajky před velvyslanectvím Maďarska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodová (Piráti): Oběd jsme si dali se skvělou Aničkou Šabatovou

18:02 Svobodová (Piráti): Oběd jsme si dali se skvělou Aničkou Šabatovou

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k práci v minulém týdnu.