Maďarsko – země, která už dávno není plnohodnotnou demokracií, se v minulém týdnu stala opět tématem debat v Evropském parlamentu. Terčem pozornosti je ale nově taky Slovensko. Důvodem je ohýbání demokracie a společných evropských principů, na kterých Evropa stojí a padá.
V uplynulém roce jsme byli očitými svědky toho, jak Evropská komise selhává ve své roli bránit právní stát a evropský rozpočet. Nechala se Maďarskem úspěšně vydírat, aby Orbánově zkorumpované vládě uvolnila miliardy eur ze zmrazených fondů, aniž by se stav právního státu v zemi jakkoliv zlepšil.
Takhle už to ale dál nejde! Evropa nemůže Orbánovi do nekonečna ustupovat. Je proto načase odebrat Orbánovi hlasovací práva skrze článek 7 SEU.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku




