Peksa (Piráti): Nepodpořili jsme nové emisní normy pro auta

14.03.2024 12:04 | Tisková zpráva
autor: PV

Pirátští europoslanci nepodpořili změny v emisních normách pro auta a další silniční vozidla. Při hlasování o kompromisním návrhu z takzvaného trialogu se zdrželi, vadí jim špatné načasování i velké množství protichůdných výjimek.

Peksa (Piráti): Nepodpořili jsme nové emisní normy pro auta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Nová pravidla pro emise z vozidel schválil Evropský parlament těsnou většinou, ani jeden pirátský hlas je ale nepodpořil. „Dlouhodobě kritizujeme načasování této změny. Přináší další povinnosti automobilkám ve chvíli, kdy potřebují investovat do elektromobility a dohánět rezervy vůči americké nebo asijské konkurenci,“ vysvětluje pirátský europoslanec a předseda Evropské pirátské strany Mikuláš Peksa, proč pro návrh nezvedl ruku.

Původní ambice byla podle něj správná: sjednotit pravidla pro reporting emisí pro všechny druhy vozidel tak, aby se na všechny vztahoval stejný metr. Kromě špatného načasování se ale do návrhu už dříve dostala celá řada nekoncepčních výjimek, opravdové sjednocení tak nakonec pravidla nepřinesou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…