Petrus (ČSSD): Jan Skopeček, Ján Mahor a Bohuslav Šulc čestnými občany Prahy 8

24.09.2017 7:35

Dne 27. září 2017 se stanou čestnými občany Prahy 8 herec a autor pan Jan Skopeček, trenér házené pan Ján Mahor a loutkovodič slavné figurky Hurvínka pan Bohuslav Šulc.

Petrus (ČSSD): Jan Skopeček, Ján Mahor a Bohuslav Šulc čestnými občany Prahy 8
Foto: praha8.cz
Popisek: Roman Petrus (ČSSD)
reklama

Zastupitelstvo ÚMČ Praha 8 schválilo udělení tří čestných občanství významným žijícím osobnostem Prahy 8 na svém zasedání ze dne 21. června 2017.

„Čestné občanství se uděluje osobám, které se zasloužily o rozvoj městské části. Pánové Skopeček, Mahor a Šulc si bezpochyby toto symbolické poděkování za jejich dlouholetou práci nejen pro Prahu 8 zaslouží,“ říká starosta Prahy 8 Roman Petrus, z jehož rukou bude ocenění předáno.

„Nesmírně si vážím toho, že letos tuto poctu získají pan Jan Skopeček za skvělé herecké výkony, pan Mahor za vynikající sportovní výchovu, jejíž základy vydržely v házené až do dnešních dní, a pan Šulc za jedinečné vedení nejen dětmi milované figurky Hurvínka,“ vyjmenovává radní Jana Solomonová, která se podílela na přípravě a výběru oceněných.

Slavnostní předání ocenění proběhne 27. září 2017 od 16.00 hodin na Libeňském zámku. V minulých letech získali čestné občanství Prahy 8 např. akademická malířka Helga Hošková–Weissová, designér Svatopluk Král či válečný veterán, brigádní generál v.v. MUDr. Josef Hercz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Svoji kandidaturu do Senátu beru s pokorou

14:01 Seďa (ČSSD): Svoji kandidaturu do Senátu beru s pokorou

Zkušenosti z poslanecké sněmovny jsou ničím nenahraditelné, protože tato práce odhalí morální a odbo…