Pieter (SLK): Vozidla příspěvkových organizací budou vybavena systémem pro sledování aut

21.09.2017 6:34

Rada kraje rozhodla, že všechna vozidla, která jsou v majetku příspěvkových organizací, budou vybavena systémem pro sledování aut. Před necelými dvěma lety byl tzv. Car Control nainstalován ve vozidlech krajského úřadu a čtyřiadvaceti krajských organizací. Nyní bude toto zařízení povinným vybavením, a to u vozidel, kde stáří není vyšší než deset let nebo se jedná o funkční pracovní stroje. Další nasazení se týká 137 služebních vozidel, které vlastní celkem 52 příspěvkových organizací Libereckého kraje.

Pieter (SLK): Vozidla příspěvkových organizací budou vybavena systémem pro sledování aut
Foto: Liberecký kraj
Popisek: Marek Pieter
reklama

Veřejná zakázka byla vysoutěžena v roce 2015 celkovým nákladem na 1.450.000 Kč. Podle náměstka hejtmana Marka Pietera však celá částka vyčerpána nebude.

„Ceny za zařízení na sledování jsou různé, záleží na typu motorového vozidla. Měsíční poplatek za službu pro jedno vozidlo činí 150 Kč bez DPH, cena služby sledování vozidla za období 48 měsíců včetně nákladů na pořízení jednotky a instalace do vozidla činí celkem 8.140 Kč (169,58 Kč/měsíc),“ komentuje náměstek.

Tato služba včetně zařízení zpřehlední využívání vozidel, zefektivní kontrolu a zjednoduší veškerou evidenci jejich provozu.

Liberecký kraj má celkem 85 příspěvkových organizací, ne všechny využívají služební vozidla. Systém Car Control bude mít po doplnění 76 organizací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Krach podniků má na svědomí Babišova vláda

18:49 Okamura (SPD): Krach podniků má na svědomí Babišova vláda

Komentář na facebookovém profilu k dopadům vládních opatření na podnikání