Pilc (Svobodní): Putin horší Stalina

22.03.2015 11:24

Tehdejší padlí ruští vojáci nemohou za současné chování ruského prezidenta Putina. Stejně tak nemohli za chování tehdejšího vládce Stalina. Premiér však neříkal nic o tom, že tehdejší ruští vojáci nemohli za chování tehdejšího ruského diktátora Stalina.

Pilc (Svobodní): Putin horší Stalina
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD): "My jako česká vláda nebudeme žádným způsobem komplikovat cestu prezidenta Zemana do Moskvy. Děláme to z úcty vůči padlým ruským vojákům, kteří zahynuli při osvobozování tehdejšího Československa v roce 1945. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že ti padlí ruští vojáci byli hrdinové, kteří zahynuli za naši svobodu a rozhodně ti padlí ruští vojáci nemohou za současné nepřijatelné chování ruského prezidenta Putina." [1]

Zaujala mě také intonace "..jsem přesvědčen o tom, že ti padlí ruští vojáci byli hrdinové?, kteří zahynuli? za naši svobodu? a...", jako by si pan premiér tímto výrokem nebyl tak jist. Jistě, říci dnes něco takového vyžaduje určitou osobní odvahu.

Putin horší Stalina.

Tehdejší padlí ruští vojáci nemohou za současné chování ruského prezidenta Putina. Stejně tak nemohli za chování tehdejšího vládce Stalina. Premiér však neříkal nic o tom, že tehdejší ruští vojáci nemohli za chování tehdejšího ruského diktátora Stalina. Proč tedy operuje Putinem? Aha, protože Putin. Jako kdyby snad chování prezidenta Putina bylo horší, než chování diktátora Stalina. Myslím, že je tady určitý, více než jemný, rozdíl.

Německá europoslankyně Rebecca Harms (Zelení): "Všichni Němci vědí, že musí být vděčni za to, co Rudá armáda stejně jako další spojenecké armády udělaly. Ovšem v této chvíli, kdy na východě Ukrajiny vidíme tisíce mrtvých jen proto, že lidé bojovali za evropské hodnoty dalo by se říct pod evropskou vlajkou a Rusko vyvolalo tuto situaci spolu s povstalci, vnímám účast jako problém." [1]

Odhlédněme od sporného tvrzení, kdo tuto situaci vyvolal. Docela mi vadí, když někdo neustále žvaní o hodnotách, případně o evropských hodnotách, zároveň však ale neřekne, jaké hodnoty tím myslí. Myslím si totiž, že ty evropeisty zmiňované "evropské hodnoty" nejsou naše hodnoty. Jsou to hodnoty proticivilizační, proti naší civilizaci. Hlasatelé těchto "hodnot" si toho asi jsou vědomi, proto často operují "hodnotami" bez konkrétního obsahu. Předpokládám, že někdy v budoucnu, v další fázi, dojde i na obsah, až si lidé zvyknou na nezpochybnitelnou autoritu "hodnot".

[1] Události, komentáře 18.3.2015 -- http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Štěpán: Královéhradecký kraj je skvělou turistickou destinací

16:01 Hejtman Štěpán: Královéhradecký kraj je skvělou turistickou destinací

Geoparky Český ráj a Broumovsko navážou užší spolupráci s Královéhradeckým krajem. Pomoci k tomu má …