Piráti: ANO volilo do Rady ČT i na základě hájení svých zájmů

12.03.2020 9:41

Do Rady České televize byli zvoleni Roman Bradáč, Pavel Kysilka a Jiří Šlégr, tří místa zůstávají nadále neobsazená. Do Rady ČRo zvolili poslanci Marka Pokorného, o další neobsazené pozici se bude znovu hlasovat.

Piráti: ANO volilo do Rady ČT i na základě hájení svých zájmů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Piráty znepokojily okolnosti, které hlasování provázelo. Předseda Volebního výboru Stanislav Berkovec v e-mailech hodnotil kandidáty na základě plnění zájmů hnutí ANO. Piráti navrhovali transparentní veřejné hlasování, které však Poslaneckou sněmovnou neprošlo.

„I přesto, že premiér Babiš vyzývá k volbě veřejné, hlasovali poslanci hnutí ANO pro volbu tajnou. Místo toho, aby poslanci volili nadstranické odborné kandidáty, kteří na Volebním výboru získali širokou podporu napříč politickým spektrem, hlasovali pro lidi i podle stranického zájmu a možné kooperace s hnutím ANO. Dle zákona přitom členové mediálních rad nesmí působit ve prospěch politických stran. Oproti tomu klíčovými faktory Pirátů při rozhodování o podpoře kandidátů byly kompetence, zkušenosti a nestrannost,“ uvedl pirátský poslanec Tomáš Martínek, místopředseda Volebního výboru.

„Z uniklého e-mailu předsedy Volebního výboru Stanislava Berkovce je zřejmé, že poslanci hnutí ANO usilují o výměnu vedení České televize a dosazení loajálních osob. Její poslanci tento úmysl ani neskrývají,“ dodal předseda klubu Pirátů Jakub Michálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Centrum bez vizuálního smogu. Hlavní město představilo Manuál pro kultivovanou Prahu

7:37 Třeštíková: Centrum bez vizuálního smogu. Hlavní město představilo Manuál pro kultivovanou Prahu

Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověše…