Piráti: Digitalizace se odkládá, sněmovna zkomolila přílepek k eNeschopence

10.05.2019 18:31 | Zprávy
autor: PV

Poslanecká sněmovna dnes ve 3. čtení schválila elektronickou neschopenku. Společně s tím ale odložila zavedení Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí (JISPSV).

Piráti: Digitalizace se odkládá, sněmovna zkomolila přílepek k eNeschopence
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Ten měl nahradit předražené IT systémy Ministerstva práce a sociálních věcí a zjednodušit komunikaci úřadů mezi sebou. Nyní se počítá s nasazením JISPSV až od roku 2022. Po poradě poslaneckého klubu se Piráti rozhodli právě kvůli odsunutí termínu návrh nepodpořit a Senát vyzvali k vrácení návrhu s upraveným termínem spuštění JISPSV.

„Domnívám se, že je to další alibistický úskok současné vlády, které se neumí popasovat se slibovanou a tolikrát proklamovanou digitalizací státu. V roce 2022 nastane stejná situace, jaká tady byla před dvěma roky. Bude krátce po volbách a personální obsazení ministerstva nelze předjímat. Z historie víme, jak dopadají dlouhodobé a složité projekty, které přistanou na stůl novému vedení resortu. Dlouho se s nimi nic neděje, pak se rychle lepí legislativa poslaneckými pozměňovacími návrhy. Anebo se opět přehodí na dalšího ministra v pořadníku,” komentuje situaci poslanec Pirátů Lukáš Kolářík a dodává: „Co to znamená pro lidi? Jednak opět vyhodíme do vzduchu několik miliard za prodloužení současných IT systémů a jednak se o mnoho let prodlouží nesmyslné obíhání úřadů s kusem papíru. To je prostě žalostné selhání současné vlády. Proto vyzýváme senátory, aby nám dnes odhlasovaný návrh vrátili zpět se zkrácením termínu účinnosti Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí.”

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

22:14 Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…