Piráti: K dohodářům se vládní koalice otočila zády

07.05.2020 19:05 | Zprávy
autor: PV

Pirátům se podařilo prosadit změnu, díky které nově pěstouni a dobrovolní pracovníci sociálních služeb, kteří podnikají jako OSVČ, nepřijdou o kompenzační bonus.

Piráti: K dohodářům se vládní koalice otočila zády
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Přijde nám absurdní, aby byli lidé trestáni za to, že státu poskytují užitečnou službu a vychovávají děti,” říká pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, který návrh předložil společně s Olgou Richterovou a Tomášem Martínkem.

„Vládní koalice se však dnes opět opět otočila zády k lidem pracujícím na DPP či DPČ, což jsou často matky na mateřské dovolené či například invalidní důchodci, tedy nejchudší pracující, kteří si přivydělávají a v souvislosti s epidemii nyní propadli sítem státní pomoci,” dodává Ferjenčík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Prezident

O jakých věcech, které mu nepřísluší, podle vás prezident rozhoduje? A proč by nemohl vystupovat do politiky, když je politik, kterého volilo nejvíce občanů ze všech politiků?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Helebrant (ANO): Tady jsou skutečné priority STAN a Spolu

11:02 Helebrant (ANO): Tady jsou skutečné priority STAN a Spolu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke koalici ve Středočeském kraji.