Piráti: Klimatická krize je realitou a změny musíme udělat

22.09.2023 4:31 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke klimatu.

Piráti: Klimatická krize je realitou a změny musíme udělat
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Klimatická změna je tady a v následujících desítkách let naplno pocítíme její důsledky. Nikam od ní neutečeme a čím dříve začneme přechod na udržitelnou ekonomiku, tím méně nás to bude stát.

Klimatická krize je realitou a změny musíme udělat. Nesmíme ale zapomenout na ty, kteří teď mají největší potíže. Z uhelných zásob třeba Ústeckého kraje dlouho těžilo celé Česko. Teď je čas, abychom zase Ústecku pomohli. Podpoříme vznik nových firem, rekvalifikaci pracujících v ohrožených sektorech a budeme motivovat malé a střední podniky, aby zůstaly v strukturálně postížených regionech. K těm patří kromě Ústecka taky Karlovarsko a Moravskoslezsko. Zaměření na nová inovativnější odvětví dá těmto krajům nový život.

Zelená transformace je příležitost pro nás všechny. Pokud vybudujeme odolnou ekonomiku, získáme velký náskok před těmi, co s tím stále otálejí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový (TOP 09): Lukáše Řádka v Evropském parlamentu potřebujeme

6:04 Nový (TOP 09): Lukáše Řádka v Evropském parlamentu potřebujeme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu.