Piráti: Lídrem po sněmovní volby je počtvrté předseda strany Ivan Bartoš

02.12.2020 9:09

Piráti si po čtyřdenním hlasování zvolili celostátního lídra pro parlamentní volby v roce 2021. Stal se jím opět předseda strany Ivan Bartoš, který získal zhruba 95 procent odevzdaných hlasů (530 z 556). K získání pozice lídra byla třeba podpora více než 50 procent hlasujících.

Piráti: Lídrem po sněmovní volby je počtvrté předseda strany Ivan Bartoš
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Bartoš povede stranu do sněmovních voleb již počtvrté. Lídr je zároveň nominandem strany na předsedu či místopředsedu vlády i libovolný resort a zároveň bude v čele povolebního vyjednávacího týmu.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7134 lidí

„Jsem hluboce vděčný za důvěru, kterou ve mne členové strany již počtvrté vložili a slibuji, že tento závazek nezklamu. K nadcházející volbám, stejně jako ke všem předchozím, přistupujeme s maximální zodpovědností, rozvahou a odvahou. Jsme si totiž dobře vědomi toho, že právě tyto sněmovní volby budou zcela zásadní pro budoucnost lidí žijících v naší zemi a výrazně ovlivní její další směřování. Země již nyní začíná pociťovat propad ekonomiky domácností a firem, který nám kvůli své liknavosti, nekompetenci a strachu ze ztráty popularity způsobila dosavadní vláda ANO, ČSSD a KSČM. Právě na řešení těchto problémů se musíme již nyní co nejvíce podílet a rovněž poctivě chystat do budoucna. To je mou absolutní prioritou. Naším dlouhodobým cílem a mou hlavní motivací je také svobodná budoucnost, kde si stát a lidé navzájem nejsou nepřáteli, ale kde stát lidem pomáhá a slouží jim k naplnění jejich potenciálu,” uvedl ke svému zvolení Bartoš.

„V roli konstruktivní opozice již čtvrtým rokem odvádíme s pomocí celé strany dobrou práci. Každý den se snažíme prosazovat progresivní a transparentní politiku založenou na datech, demokratických principech, spolupráci a dialogu. Rádi bychom naše vize a přání našich voličů prosazovali příští rok i ve vládním angažmá. Jsme si dobře vědomi velké zodpovědnosti, kterou taková role přináší, proto k ní přistupujeme s velkým respektem, pokorou a promyšlenou vizí. Ve vedení této země chceme začít psát její novou, lepší budoucnost,” dodal předseda Pirátů.

Krajské organizace mohly do 24. listopadu podávat nominace. Jediný, kdo nominaci krajů přijal, byl předseda strany Ivan Bartoš. Hlasování o lídrovi začalo 27. listopadu a skončilo v úterý 1. prosince ve večerních hodinách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

22:48 Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

Vyjádření Jana Dočekala k výzvě Pirátů a Zelených z Prahy 6 k rezignaci