Piráti: Mikuláš Peksa požádá ministry o vysvětlení

01.03.2018 22:36

Mikuláš Peksa požádá ministry o vysvětlení důvodu neudělení azylu čínským křesťanům a zatčení kurdského politika

Piráti: Mikuláš Peksa požádá ministry o vysvětlení
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

„Vláda Andreje Babiše v demisi činí každý týden nejedno rozhodnutí, které vyvolává údiv. Mezi pochybné kroky patří i rozhodnutí ministerstva vnitra neudělit azyl čínským křesťanům či zatčení kurdského politika Sáliha Muslima,“ přibližuje obsah své interpelace pirátský poslanec Mikuláš Peksa.

Ministerstvo vnitra v předchozích dnech zamítlo většinu žádostí čínských žadatelů o azyl v České republice. Jde o skupinu křesťanů, které v Číně pronásledovali kvůli víře. Úřady jako přitěžující okolnost uvedly, že žadatelé si v České Republice našli práci. Pirátského poslance Mikuláše Peksu zajímá, co vedlo ministerstvo k rozhodnutí, které se vzpírá logice: „Integraci úspěšných žadatelů považuji za dlouhodobou prioritu a očekával bych, že v azylovém řízení toto bude žadateli naopak přičteno k dobru. Proto se ministra vnitra Lubomíra Metnara zeptám, na základě jakého dokumentu, metodiky nebo podle jakého rozhodnutí byly žádosti o azyl tímto způsobem vyhodnoceny.“

Minulý týden proběhla zpráva o zatčení kurdského politika Sáliha Muslima, a to na základě mezinárodního zatykače. Sálih se přitom dosud volně pohyboval po Evropě, mimo jiné pobýval ve Švýcarsku nebo Belgii. Mikuláš Peksa proto požádá ministra zahraničí Martina Stropnického o přiblížení důvodů, které k zatčení vedly a o odpověď na otázku, na základě jakých mezinárodních dohod k tomu došlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nytra (ODS): Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období

12:39 Nytra (ODS): Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období

Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra oznámil společnou dohodu s předsedy ostatních …