Piráti: Mikuláš Peksa požádá ministry o vysvětlení

01.03.2018 22:36

Mikuláš Peksa požádá ministry o vysvětlení důvodu neudělení azylu čínským křesťanům a zatčení kurdského politika

Piráti: Mikuláš Peksa požádá ministry o vysvětlení
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Vláda Andreje Babiše v demisi činí každý týden nejedno rozhodnutí, které vyvolává údiv. Mezi pochybné kroky patří i rozhodnutí ministerstva vnitra neudělit azyl čínským křesťanům či zatčení kurdského politika Sáliha Muslima,“ přibližuje obsah své interpelace pirátský poslanec Mikuláš Peksa.

Ministerstvo vnitra v předchozích dnech zamítlo většinu žádostí čínských žadatelů o azyl v České republice. Jde o skupinu křesťanů, které v Číně pronásledovali kvůli víře. Úřady jako přitěžující okolnost uvedly, že žadatelé si v České Republice našli práci. Pirátského poslance Mikuláše Peksu zajímá, co vedlo ministerstvo k rozhodnutí, které se vzpírá logice: „Integraci úspěšných žadatelů považuji za dlouhodobou prioritu a očekával bych, že v azylovém řízení toto bude žadateli naopak přičteno k dobru. Proto se ministra vnitra Lubomíra Metnara zeptám, na základě jakého dokumentu, metodiky nebo podle jakého rozhodnutí byly žádosti o azyl tímto způsobem vyhodnoceny.“

Minulý týden proběhla zpráva o zatčení kurdského politika Sáliha Muslima, a to na základě mezinárodního zatykače. Sálih se přitom dosud volně pohyboval po Evropě, mimo jiné pobýval ve Švýcarsku nebo Belgii. Mikuláš Peksa proto požádá ministra zahraničí Martina Stropnického o přiblížení důvodů, které k zatčení vedly a o odpověď na otázku, na základě jakých mezinárodních dohod k tomu došlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.