Piráti: Ministerstvo chce zakonzervovat výlučné postavení notářů při zakládání firem. Proč?

03.12.2018 13:40 | Zprávy
autor: PV

Pirát Jakub Michálek interpeloval ministra spravedlnosti Jana Kněžínka ohledně stanoviska ministerstva ke směrnici o využívání digitálních nástrojů a postupů u obchodních společností.

Piráti: Ministerstvo chce zakonzervovat výlučné postavení notářů při zakládání firem. Proč?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Piráti zjistili, že ministerstvo nechce dostatečně využít digitálních prostředků, které jsou již dnes k dispozici, a které by zrychlily a zlevnily založení firmy.

„Stanovisko ministerstva je v rozporu se závazkem digitalizovat a ulehčit tím občanům přístup k úřadům. Domnívám se, že v tomto případě je tomu tak především z důvodu silné notářské lobby, která nechce přijít o snadný zdroj svých výdělků,“ uvedl předseda poslaneckého klubu Pirátů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Řešení existuje - jmenuje se ropovod Družba

4:29 Dostál (Stačilo!): Řešení existuje - jmenuje se ropovod Družba

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k energetické krizi.