Piráti: Nepříjemný tlak na návštěvníky karlovarského Kulturního léta

20.07.2021 10:53 | Zprávy
autor: PV

Na červnovém zastupitelstvu Karlových Varů bylo vedení města vystaveno kritice za záměr dát na novou jezdeckou sochu Karla IV. 50 Kč z každé prodané vstupenky na festival Karlovarské kulturní léto. Podle zastupitelky Barbory Hradečné jde o nepříjemný tlak na návštěvníky festivalu.

Piráti: Nepříjemný tlak na návštěvníky karlovarského Kulturního léta
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Karlovy Vary nabízejí tradičně netradiční zábavu. Třeba lze vyrazit za kulturou a zároveň postavit sochu! Program Karlovarského kulturní léta, které odstartovalo 25. 6. nabízí široký repertoár vyžití - hudbou počínaje, workshopy a divadlem konče. Ovšem, také skrývá jednu zvláštnost. Každý návštěvník, který si zakoupí vstupenku na karlovarskou kulturu, přispěje, ať už vědomě či nevědomě, 50 Kč na realizaci jezdecké sochy Karla IV. A z tohoto důvodu také letos vstupné podražilo.

"Na červnovém jednání zastupitelstva města jsme vedení upozorňovali na fakt, že tímto krokem dostávají každého návštěvníka s platnou vstupenkou pod nepříjemný tlak, kdy prakticky nemá na výběr, zda přispět na sochu chce či nechce. Odpovědí bylo, kdo nechce přispět ať na koncerty nechodí," uvedla zastupitelka Barbora Hradečná.

Předmětem sporu je vítězný návrh soutěže o sochu Karla IV., kterou na začátku roku 2017 uspořádal místní Rotary klub a jehož autorem je prof. akademický sochař Michal Gabriel. O “hurá akci” Rotariánů svědčí i fakt, že nebylo vybráno místo, kam by svou sochu umístili.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…