Piráti Plzeň: Zastrašování na Piráty nefunguje

28.03.2019 22:44

Co všechno může způsobit nevinná, veřejnosti dostupná tisková konference a na ní položená trefná otázka? Prudkou reakci ODS v čele s náměstkem Pavlem Šindelářem a mocným mužem z teplárny Romanem Jurečkem.

Piráti Plzeň: Zastrašování na Piráty nefunguje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Na začátku bylo naše tradiční setkání s novináři před konáním městského zastupitelstva. Hned na začátku jsme oznámili, že hodláme prověřit informace, které se k nám dostávaly z různých zdrojů. A to, zda se v Plzni spalují ostravské kaly. Jako zastupitelé máme ze zákona právo pokládat vedení města a představitelům městských firem a organizací dotazy.

Jádrem spekulací je podobnost kontejnerů, kterými vozí firma AVE CZ kaly z ostravských lagun, s těmi, jaké používá koncern EPH u nás v Plzni. Lidé se pochopitelně obávají, informace mají kusé a vědí, že firma AVE CZ, dceřiná firma holdingu EPH, má se spalováním kalů trable. Proto bylo našim hlavním cílem tyto spekulace vyvrátit a nechat si dát od odpovědných politiků jasnou odpověď.

Reakce náměstka Šindeláře i pana Jurečka byla tradičním odrazem, jak ODS přistupuje k informování občanů. Místo věcné odpovědi a informování veřejnosti Piráty napadl, aniž by otázka veřejně zazněla, a začal vyhrožovat „právními kroky“.

Pokud koaliční politici nemají dostatek slušnosti a odvahy odpovědět na dotazy znepokojené veřejnosti, tak je to pochopitelná role opozice. Piráti nejsou v politice proto, aby se schovávali za záda kmotrů. Připadá nám, že celé vyhrožování je snahou nás umlčet. Nenecháme omezovat naši svobodu projevu a právo vykonávat takovou politickou práci, jakou od nás občané očekávají.

Usilovali jsme také o kontrolu městských firem v podobě míst v dozorčích radách. Nyní se krásně ukazuje, jaký by měla naše práce smysl – podobné spekulace bychom dokázali mnohem dříve filtrovat a dávat občanům patřičné informace včas. Koalice nás do dozorčí rady teplárny nepustila a nyní se diví, že se ptáme na informace, ke kterým nemáme přístup. Politika je věc veřejná, proto se ptáme veřejně.

V zájmu teplárny i vedení města mělo být otevřené a poctivé informování veřejnosti k předejití různých fám. Snahou Pirátů bylo tyto fámy rozptýlit, což se díky jejich činnosti povedlo. Představitelům města, teplárny a dalších organizací můžeme slíbit, že se zastrašit nenecháme a i nadále se budeme ptát na všechno, co zajímá nejen naše voliče, ale všechny obyvatele Plzně.

Pavel Bosák
Pavel Šrámek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

22:44 Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

Společná tisková zpráva KČ, KONS a SMS k volbám do EP