Piráti: Politika se nesmí snížit jen k šíření lží a strašení

08.03.2023 10:21 | Tisková zpráva

Piráti podali v červenci 2021 žalobu na bývalého premiéra Andreje Babiše za šíření lži na Twitteru, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty.

Piráti: Politika se nesmí snížit jen k šíření lží a strašení
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Zástupci Pirátské strany se pokusili prvně s Andrejem Babišem věc řešit mimosoudní cestou, ten to ale odmítl. Vrchní soud v Praze dnes rozhodl pravomocně, poslanec Babiš musí lživý příspěvek odstranit a uhradit náklady řízení.

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26230 lidí

„Piráti pravomocně vyhráli soud s poslancem Andrejem Babišem. Ten před minulými volbami strašil lidi stěhováním migrantů do chat. Vrchní soud v Praze dnes rozhodl, že tato předvolební reklama neměla racionální základ a nařídil mu ji odstranit. Kampaň se má vést čestně a poctivě. Je to důležitý vzkaz, že lhát je nepřípustné a takové chování je v rozporu se zákonem. Máme odvahu bojovat i s nejmocnějšími magnáty a jejich dezinformacemi. Pan poslanec Babiš se tak stává nejvýznamnějším pravomocně usvědčeným dezinformátorem a měl by se za své předvolební chování omluvit, nikoliv v něm pokračovat, jak jsme viděli v prezidentských volbách,” okomentoval rozsudek soudu předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Nejde o jedinou kauzu předsedy hnutí ANO. Na začátku března rozhodl pravomocně Krajský soud v Praze, že se Andrej Babiš musí za nevhodné a lživé výroky omluvit pirátskému senátorovi Lukáši Wagenknechtovi.

reklama

autor: PV

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Černochová: Mohu zaručit, že modernizační projekty armády se vzájemně doplňují

16:21 Ministryně Černochová: Mohu zaručit, že modernizační projekty armády se vzájemně doplňují

Budoucnost českého letectva na další desítky let zajistí letouny 5. generace, které Armádě ČR umožní…