Piráti: Pravidla platí i pro největší hráče na trhu

04.05.2019 16:22 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k navrhovaným opatřením proti daňovým únikům nadnárodních korporací a daňovým rájům

Piráti: Pravidla platí i pro největší hráče na trhu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Kde firma podniká, tam má také danit. Proto budeme v Evropě bojovat proti daňovým únikům nadnárodních korporací a daňovým rájům. Pravidla totiž platí i pro největší hráče na trhu.

Podpoříme iniciativy, které budou bránit daňovým únikům a zpřehlední daňové právo na společném trhu. Rozhodování o výši firemních daní ale necháme v rukou národních vlád, aby zůstala zachována daňová soutěž. Firmám, které se placení daní vyhýbají, znemožníme přístup k finančním nástrojům EU jako jsou dotace, půjčky a investice. Budeme také prosazovat, aby EU aktivně působila na třetí země podporující daňovou kriminalitu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Jakob byl položen dotaz

Školné

Jak to bylo s financováním vašeho školného na soukromé vysoké škole? Ševčík tvrdil v televizi na CNN v debatě s vámi něco o tom, že vám ho financovala snad obec. Je to tak? Překvapilo mě totiž, že jste se proti tomu vůbec neohradil, i když vám moderátorka dala prostor. Je to tedy pravda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutílek (ODS): Proti regulaci VPN budu tvrdě bojovat

16:15 Krutílek (ODS): Proti regulaci VPN budu tvrdě bojovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulaci VPN.