Piráti: Problém ghett vyřeší jen zákon o sociálním bydlení

11. 10. 2019 12:25

Nejen na jevišti, ale i v hledišti byli pirátští zástupci na čtvrteční veřejné debatě v Teplicích, které v cyklu Rozděleni svobodou pořádá Český rozhlas a to v rámci 30. výročí od pádu komunistického režimu.

Piráti: Problém ghett vyřeší jen zákon o sociálním bydlení
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Debata byla věnována ožehavému problému bydlení a to zejména ve vztahu k sociálně vyloučeným lokalitám. V diskusi došlo na obchod s chudobou i romskou problematiku. Pirátskou stranu zastupovala poslankyně Olga Richterová, jako jedna z panelistek.

Vedle Olgy Richterové zastupovali politické strany ministryně práce a sociálních věcí Maláčová a poslanec Hrnčíř z SPD. Odborná veřejnost byla zastoupena předsedou Platformy pro sociální bydlení Štěpánem Ripkou a sociologem Danielem Prokopem.

V publiku vše pečlivě sledoval Karel Karika, ústecký aktivista a zastupitel, který minulý rok na vlastní kůži z pozice starosty řešil akutní nedostatek sociálního bydlení v kontextu rušených ubytoven v Ústí nad Labem. “Připomínky Olgy Richterové, Štěpána Ripky i sociologa Prokopa, byly skvělé a přínosné. Paní ministryně Maláčová, ač to myslí dobře, jen bránila koalici. Úplně zcestné příspěvky pana Hrnčíře z SPD, které se věnovaly pouze zneužíváním dávek, svědčily o naprostém nepochopení problému a cílů debaty,” komentuje základní pocity Karika.

Nepříjemným překvapením pak pro Karla Kariku byla absence debaty ohledně zákona o sociálním bydlení. “My všichni, kteří se v této problematice pohybujeme, víme, že zákon o sociálním bydlení je naprostý základ. Bohužel, v této debatě o tom nepadlo ani slovo. Právě tento zákon je zcela klíčový pro řešení ghett. Žádná další “nová a skvělá” opatření není potřeba vymýšlet,” uzavírá Karika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítková (KDU-ČSL): Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem na celý život

18:57 Vítková (KDU-ČSL): Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem na celý život

Senátorka Jaromíra Vítková se zúčastnila senátní delegace národní poutě v Římě u příležitosti oslav …