Piráti: Stát spolu s OKD převzal i největší černou stavbu u nás

28.04.2018 13:08 | Zprávy
autor: PV

Piráti apelují na vládu, aby se konečně přičinila o odstranění černých staveb v areálu Dolu Frenštát. Ten je součástí společnosti OKD, kterou v půlce dubna převzala státní firma Prisko.

Piráti: Stát spolu s OKD převzal i největší černou stavbu u nás
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Spolu s frenštátským důlním dílem na sebe stát převzal i zodpovědnost za provoz padesátky černých staveb včetně těžních věží. Místní na jejich odstranění čekají několik let, slíbil jim to Andrej Babiš i bývalý ministr Jan Mládek. Věří, že se konečně dočkají, přestože Babiš Frenštát během své tour Moravskoslezským krajem nenavštívil.

“Jelikož je teď majitelem Dolu Frenštát stát, ocitl se v paradoxní situaci, kdy sám nechtěně provozuje největší černou stavbu v Česku. Vláda by se měla ke svým závazkům postavit čelem a ukázat, že ctí pravidla a plní sliby,” komentuje Jan Nezhyba, pirátský garant pro životní prostředí. Urychlené řešení situace totiž slíbil místním samosprávám už před čtyřmi lety při návštěvě Frenštátu pod Radhoštěm tehdejší ministr financí Andrej Babiš. Rovněž bývalý ministr obchodu a průmyslu Jan Mládek představitelům obcí a neziskových organizovací opakovaně přislíbil, že jakmile se vlastníkem Dolu Frenštát stane stát, budou černé stavby zlikvidovány a důl bude zakonzervován.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…