Piráti: Střet zájmů premiéra ohrožuje důvěryhodnost ČR

06.12.2019 4:33 | Zprávy
autor: PV

Finální auditní zpráva Evropské komise ke střetu zájmů premiéra Babiše byla speciálním bodem jednání Poslanecké sněmovny.

Piráti: Střet zájmů premiéra ohrožuje důvěryhodnost ČR
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

V posledních dnech zaznívá ze strany představitelů vlády řada nepravdivých informací, a přitom médii zveřejněný finální audit Evropské komise potvrdil dosavadní zjištění o střetu zájmů premiéra. České i evropské předpisy ke střetu zájmů jsou porušovány a střet zájmů premiéra Babiše je jasně prokazatelný.

„Nakonec se nám podařilo prosadit přerušení jednání o střetu zájmů premiéra do doby, než kontrolní výbor Poslanecké sněmovny projedná a zhodnotí finální auditní zprávu. Požadavků ovšem máme samozřejmě mnohem více. Vláda by konečně měla začít hájit zájmy České republiky a začít dodržovat české a evropské předpisy ke střetu zájmů, měla by zároveň dohlédnout na vymáhání neoprávněně čerpaných finančních prostředků či naplnění doporučení uvedených v této zprávě,” uvádí předseda Poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Musíme se začít mnohem více starat o vlastní bezpečnost

12:04 Fiala (ODS): Musíme se začít mnohem více starat o vlastní bezpečnost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bezpečnostní situaci ve světě.