Piráti: Úspěch, Praha zveřejnila seznamy faktur

03.06.2016 10:07

Už padesát krajských a okresních měst zveřejnilo seznamy všech faktur proplacených v letech 2010-2015. Včera se k nim přidalo i Hlavní město Praha a občané tak dostali k nahlédnutí přehled uhrazených veřejných zakázek za více než 64 miliard Kč.

Piráti: Úspěch, Praha zveřejnila seznamy faktur
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Sestavy jednotlivých měst, ale například i 20 městských částí v Praze lze stáhnout prostřednictvím pirátské mapy www.pirati10.cz/mapa-faktur/, kde kromě Prahy naleznete dalších 130 obcí v České republice.

Většina obcí zveřejnila seznamy na základě žádosti Pavla Hájka, místopředsedy pražských Pirátů, podané podle infozákona, ale jiné radnice se snažily o obstrukce. Nejsmělejší byl Úřad MČ Praha 1, který požadoval za poskytnutí informací bezmála 2,5 mil. Kč a po podané stížnosti slevil na 3 tisíce Kč. Město Soběslav žádalo za své seznamy 150 tis. Kč, ale po výtce Jihočeského kraje poskytlo informace zdarma.

„Po odmítnutí vydat bezplatně požadované informace, například na Praze 10 nebo dokonce na Praze 1, která za seznamy faktur žádala téměř 2,5 milionu korun, mě příjemně překvapilo, že naopak dvě třetiny všech krajských i okresních měst v České republice seznamy faktur zveřejnily dobrovolně na svém webu nebo mi je zaslaly zdarma, případně za symbolickou částku, nyní se přidala i Praha." hodnotí ochotu radnic Pavel Hájek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Švarcbek (KSČM): Nemocnice jsou tady pro občany

9:09 Švarcbek (KSČM): Nemocnice jsou tady pro občany

Nemocnice jsou tady pro občany. Zdravotnictví nemá být byznys!