Piráti: Vejprnice nedodržují pravidla pro petice

12.09.2019 9:15

V zákonné lhůtě nebylo starostou Pavlem Karpíškem (ODS) svoláno zastupitelstvo, které by se v zákonné lhůtě zabývalo peticí občanů. Ti vyjadřují nespokojenost s výstavbou dalších průmyslových hal v katastru obce.

Piráti: Vejprnice nedodržují pravidla pro petice
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Výstavba se měla přitom týkat pouze dvou hal, jak se přímo v radničním periodiku Náves v roce 2016 vyjádřil zástupce developera firmy Amesbury pan Svatoň. Tento slib ale nebyl naplněn a Nyní se připravuje budování dalších. Občané se obávají dalšího prohlubování negativních jevů, zejména nárůstu kriminality a kamionové dopravy. Že obavy nejsou plane, dokládá visící logo Fedexu na jedné z hal, tato firma je jednu z největších logistických firem světa. Své skladovací doky zde otevřela i firma Lorenc Logistic.

Zvláštní je především postoj starosty a senátora Karpíška. Předložili jsme petici, která měla být vyřízena zastupitelstvem obce v zákonné lhůtě do konce srpna 2019. K tomu však nedošlo s odvoláním na jednací řád zastupitelstva, ten však žádné ustanovení, týkající se peticí neobnáší. Podle starosty se musí k petici nejdřív vyjádřit rada.

„Podivuji se, že Pavel Karpíšek starosta a senátor v jedné osobě, který navíc vystudoval práva, neví, že zákon má větší právní sílu než jednací řád zastupitelstva. Osobně mi přijde, že vedení obce jde na úkor svých občanů na ruku developerovi. O důvodech, proč tomu tak je, můžeme jen spekulovat,“ dodává pirátský zastupitel Jiří Pek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Prymula ven. Babiš, pandemie a Faltýnek zůstávají na "hřišti"

19:28 Niedermayer (TOP 09): Prymula ven. Babiš, pandemie a Faltýnek zůstávají na "hřišti"

Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci ve vládě