Piráti: Vejprnice nedodržují pravidla pro petice

12.09.2019 9:15

V zákonné lhůtě nebylo starostou Pavlem Karpíškem (ODS) svoláno zastupitelstvo, které by se v zákonné lhůtě zabývalo peticí občanů. Ti vyjadřují nespokojenost s výstavbou dalších průmyslových hal v katastru obce.

Piráti: Vejprnice nedodržují pravidla pro petice
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Výstavba se měla přitom týkat pouze dvou hal, jak se přímo v radničním periodiku Náves v roce 2016 vyjádřil zástupce developera firmy Amesbury pan Svatoň. Tento slib ale nebyl naplněn a Nyní se připravuje budování dalších. Občané se obávají dalšího prohlubování negativních jevů, zejména nárůstu kriminality a kamionové dopravy. Že obavy nejsou plane, dokládá visící logo Fedexu na jedné z hal, tato firma je jednu z největších logistických firem světa. Své skladovací doky zde otevřela i firma Lorenc Logistic.

Zvláštní je především postoj starosty a senátora Karpíška. Předložili jsme petici, která měla být vyřízena zastupitelstvem obce v zákonné lhůtě do konce srpna 2019. K tomu však nedošlo s odvoláním na jednací řád zastupitelstva, ten však žádné ustanovení, týkající se peticí neobnáší. Podle starosty se musí k petici nejdřív vyjádřit rada.

„Podivuji se, že Pavel Karpíšek starosta a senátor v jedné osobě, který navíc vystudoval práva, neví, že zákon má větší právní sílu než jednací řád zastupitelstva. Osobně mi přijde, že vedení obce jde na úkor svých občanů na ruku developerovi. O důvodech, proč tomu tak je, můžeme jen spekulovat,“ dodává pirátský zastupitel Jiří Pek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

22:27 Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění některé zák…