Piráti: Zdeněk Hřib rezignoval na členství ve Správní radě VZP

14.02.2019 18:11

V souvislosti se zvolením do funkce primátora hlavního města se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho v úterý na pozici náhradníka jmenovala Poslanecká sněmovna.

Piráti: Zdeněk Hřib rezignoval na členství ve Správní radě VZP
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Ve Správní radě VZP jsou jednoznačně další kandidáti, kteří by měli na post rezignovat kvůli střetu zájmů. Například pan Bohuslav Svoboda (ODS), který posílá VZP faktury ze své ordinace. Nebo Petr Zimmermann (ODS), jež je spoluvlastníkem sítě nemocnic a posílá VZP faktury za stovky milionů ročně… "Selský rozum dá, že nelze posílat faktury sám sobě. Nemohu být přece ve vedení veřejné instituce, která nakládá s penězi občanů, a přitom zároveň být jejím dodavatelem." Pavel Východský ke svému úspěšnému zvolení dodává: "Jsem velmi potěšen mým úterním zvolením Poslaneckou sněmovnou na pozici náhradníka do Správní rady VZP ČR. Současně jsem dostal informaci o rezignaci pana primátora Hřiba na jeho členství ve Správní radě. Rád bych navázal na jeho práci v radě zejména v oblasti IT a připravenosti a vývoje nového informačního systému VZP ČR. Chtěl bych se zaměřit i na úroveň kybernetické bezpečnosti v systémech VZP ČR a dále na souvislosti s novým zákonem o elektronizaci zdravotnictví."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matoušková (STAN): Pokud jste rodičem, který má dítě mladší 4 let...

4:33 Matoušková (STAN): Pokud jste rodičem, který má dítě mladší 4 let...

Rodiče pozor - připravili jsme pro vás rychlý postup, jak se nepřipravit o možnost čerpat zvýšený ro…