Piráti: Zrychluje vymírání druhů zvířat i rostlin

23.5.2022 5:34 dop. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k ekologii.

Piráti: Zrychluje vymírání druhů zvířat i rostlin
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Biodiverzita je všechno. Jsme to my, různé druhy zvířat, rostlin, hub, bakterií. Jsou to rozmanité ekosystémy - oceány, tundry, korálové útesy, pralesy. Dohromady tvoříme fungující systém, který umožňuje život na planetě.

Jenže biodiverzita celosvětově ubývá… Zrychluje se vymírání druhů zvířat i rostlin, zhoršuje se stav přírodního bohatství a kvalita života. Příčinou je změna klimatu, rabování přírodních zdrojů, znečištění, intenzivní zemědělství, invazivní druhy.

V Česku je ohrožených téměř 100 % druhů obojživelníků a plazů či 60 % druhů ptáků. A pokud nic neuděláme, bude to jen horší.

Přírodu je potřeba chránit, obnovovat a využívat udržitelným způsobem. K tomu je však potřeba zásadní otočení směrem k udržitelnosti. Letošní Mezinárodní den na podporu biodiverzity má podtitul “Budování budoucnosti pro veškerý život” a za to také jako Piráti bojujeme.

Zvrátíme nebo minimálně zpomalíme úbytek biodiverzity. Stát bude na její ochranu dbát ve všech odvětvích a činnostech. Budeme se efektivně starat o chráněnou i nechráněnou živou přírodu a používat moderní postupy. Máme odvahu dělat, co je správné!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Jelínková: Musíme připravit kvalitní důchodovou reformu

17:28 Senátorka Jelínková: Musíme připravit kvalitní důchodovou reformu

Komentář na facebookovém profilu k důchodové reformě.