Piráti a Starostové startují předvolební kampaň s heslem: Vraťme naší zemi budoucnost!

18.05.2021 10:01

V úterý 18. května od 12:00 oficiálně odstartuje předvolební kampaň Pirátů a Starostů po celé České republice. Nebude tomu jinak ani v Plzeňském kraji.

Piráti a Starostové startují předvolební kampaň s heslem: Vraťme naší zemi budoucnost!
Foto: Piráti,STAN
Popisek: Piráti a Starostové a nezávislí
reklama

Zatímco lídr kandidátky Josef Bernard (STAN) bude Plzeňský kraj reprezentovat na velké akci pro novináře v parku u Rudolfina na Alšově nábřeží v Praze, vyrazí ostatní Piráti a Starostové od brzkých ranních hodin do ulic Plzně i dalších západočeských měst rozdávat jarní koaliční noviny a informovat své spoluobčany o startu kampaně.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16675 lidí

V ulicích budou Piráti a Starostové s lidmi diskutovat samozřejmě také otázky spojené se vznikem koalice, podobu kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny a programové priority. Koaliční smlouva mezi Piráty a Starosty byla podepsána 21. ledna tohoto roku. Vzniklo tak pevné a jasně definované spojení dvou stran s ambicí zvítězit v říjnových volbách, které bude v koalici spolupracovat další čtyři roky a klade si za cíl jediné: v nejtěžších časech novodobé historie České republiky vrátit naší zemi budoucnost.

„Ve spojení se STAN vidím velkou naději pro tuto zemi. Chceme společně nabídnout férový, moderní a bezpečný stát 21. století, stát stojící na ekonomice s přidanou hodnotou, který již nebude montovnou, nýbrž mozkovnou. Stát, který nenechá lidi padnout na dno, ale zároveň nebude přespříliš zasahovat do jejich života, pokud si to lidé nebudou sami přát,” stručně shrnul společné cíle předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

V Plzeňském kraji vede Piráty a Starosty do voleb bývalý hejtman Plzeňského kraje a současný krajský náměstek pro oblast životního prostředí, zemědělství, evropských záležitostí a regionálního rozvoje Josef Bernard. „Na pirátské straně vnímám energii, nápady a silné ideály s upřímnou snahou změnit život lidí k lepšímu. Na straně STANu vidím zkušenosti, racionalitu a pragmatismus. Občané tak do svých služeb mohou získat ideální tým pro nejtěžší úkoly. Navíc se shodneme i na prozápadním směřování naší země, na pevném ukotvení v EU a v NATO, v důrazu na ochranu přírody, ale i na zdravém solidárním systému například po vzoru Německa. Sdílíme tedy i společné hodnoty, což je pro naše voliče velmi důležité,” hodnotí spojení Pirátů se Starosty Josef Bernard.

Druhé místo na společné kandidátce hájí lídr Pirátů Daniel Kůs, zastupitel města Plzně a centrálního plzeňského obvodu Plzeň 3, internetový podnikatel a právník. Ani on neskrývá spokojenost s fungující spoluprací Pirátů se Starosty: „Obě strany reprezentují skupiny občanů s velmi podobnými názory. Starostové nabízí své letité zkušenosti s řízením obcí a měst, my, Piráti, obrovskou energii a moderní přístup k řešení problémů naší země ve 21. století. Není to žádný narychlo sestavený slepenec. Sladění společných názorů a postojů trvalo více než půl roku. Je to dům postavený na pevných základech. Navíc z vlastní zkušenosti vím, že mezi námi funguje i mezilidská chemie. Navzájem se doplňujeme a rozumíme si. Občanům všech generací nabízíme silné uskupení, které má potenciál vrátit naší zemi budoucnost.”

Už nyní Piráti a Starostové na západě Čech úspěšně spolupracují na úrovni Plzeňského kraje. „Ve veřejném životě jsem si vždy stýskal po jakémsi týmovém duchu. Z fabriky jsem byl zvyklý, že se táhlo za jeden provaz. Pak jsem byl vyděšený stavem v politice. Nepřejícnost, snaha dehonestovat úspěch druhého a někdy i závist mezi politickými partnery znemožňují kvalitní práci ve prospěch občanů. Říkal jsem si, že to asi budu muset ve veřejném životě oželet. Pak jsme ve vedení kraje začali spolupracovat s Piráty. Vše, na co jsme si podali ruce, platilo, vzájemně se podporujeme. Stručně. Nelžeme si, držíme navzájem slovo a práce jde od ruky. Je to balzám na duši. Šel bych s nimi na skálu, jak říkají horolezci,” oceňuje krajskou spolupráci Josef Bernard.

Kandidátní listina Pirátů a Starostů v Plzeňském kraji nabídne 20 kandidátů. Odborníky z různých oborů s nadšením a elánem, zkušené zastupitele, radní a starosty s tahem na branku, ale i úřadujícího poslance, který poslední čtyři roky pracoval na zlepšení podmínek v českém školství. Tedy tým, který přistupuje k politice jako ke službě lidem, a to na základě zkušeností, vědeckých poznatků a hlavně s vědomím své vlastní odpovědnosti.

1. Ing. Josef Bernard (STAN) - krajský náměstek pro oblast životního prostředí, zemědělství, evropských záležitostí a regionálního rozvoje, ekonom

2. Mgr. Daniel Kůs (Piráti) – zastupitel města Plzně a MO 3 Plzeň, internetový podnikatel, právník

3. Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D. (Piráti) – poslanec se specializací na oblast školství, místopředseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, vědec

4. Ing. Jiří Rezek, Ph.D. (Piráti) - zastupitel města Plzně a MO 1 Plzeň, vysokoškolský učitel, vědec

5. Ing. Michaela Opltová (STAN) - starostka Kozolup, předsedkyně krajského Výboru pro regionální rozvoj

6. Pavel Šrámek (Piráti) – zastupitel města Plzně, manažer v mezinárodní IT firmě, specialista na daně a finance

7. Ing. Jan Bostl (STAN) - starosta obce Kvíčovice, předseda Krajské sítě Místních akčních skupin pro rozvoj venkova, IT specialista

8. Pavel Bosák (Piráti) - zastupitel města Plzně, grafik

9. Ing. Pavel Čížek (STAN) - krajský náměstek pro oblast dopravy, místostarosta Spáleného Poříčí

10. Mgr. Jana Tomšíková (Piráti) – zastupitelka MO 4 Plzeň, učitelka a redaktorka učebnic

11. Ing. Libor Picka (STAN) - starosta Bělé nad Radbuzou, předseda krajského Výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch

12. Mgr. Olga Sejrková (Piráti) - koordinátorka obchodního oddělení, členka dozorčí rady holdingu nemocnic Plzeňského kraje

13. Ing. Jan Vavřička (STAN) - starosta Pačejova

14. Pavel Hais (Piráti) -   krajský náměstek pro oblast IT, digitalizaci a Centrální nákup, ředitel mezinárodní společnosti působící v oboru telekomunikace

15. Mgr. Martina Němečková (STAN) - starostka Plané

16. Jindřiška Šrámková (Piráti) - hypoteční specialistka a jednatelka realitní společnosti

17. Václav Bernard (STAN) - starosta Všerub

18. Ing. Marek Habruň (Piráti) – zastupitel MO 3 Plzeň, stavební projektant

19. Vaclav Kočí (STAN) - starosta Rokycan

20. Bc. Radek Krejčí (Piráti) – zastupitel města Plzně, koordinátor vývojového týmu v IT

Kompletní informace o všech kandidátech budou od úterý 18. května dostupné také na aktualizované a rebrandované internetové stránce www.piratiastarostove.cz. Tam bude k dispozici i kompletní volební program, odpovědi na nejčastější otázky a všechny důležité aktuality.

„Jsme prˇipraveni vrátit této zemi budoucnost. Vrátit ji obcˇanu°m. Být slyšet ve jménu všech, kterým došla slova. Víme, že na to máme energii i dostatek zkušeností ze všech úrovní politiky. Veˇnujete proto Pirátům a Starostům pozornost i důvěru, rádi vám to v budoucnosti oplatíme,” uzavírá Daniel Kůs. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže

22:48 Šimral (Piráti): Dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mláde…