Piráti apelují na vládu, chtějí jasná pravidla pro sdílenou ekonomiku

09.03.2017 18:16 | Zprávy

Tak jako drožky nahradily automobily, probíhá dnes revoluce na trhu přepravy, ubytování, úvěrů apod.

Piráti apelují na vládu, chtějí jasná pravidla pro sdílenou ekonomiku
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Pražští Piráti proto kritizují vládu a Magistrát, že se málo zabývá službami jako je Uber, Liftago, Airbnb, Rekola apod. V dopise vyzvali předsedu vlády Sobotku, aby urychleně inicioval ve spolupráci s velkými městy jasná a férová pravidla pro rozvoj sdílené ekonomiky.

“Kvůli pověsti pražské taxislužby se nemůžeme turistům divit, že dávají přednost Uberu. Nemůžeme předstírat, že se nic neděje ani rozbíjet stroje, jako na začátku průmyslové revoluce. Představujeme vlastní vizi, jak by vláda měla podpořit rozvoj nového průmyslu a nových pracovních míst. Potřebujeme hlavně zajistit férovou soutěž mezi digitálními platformami a tradičními poskytovateli jako jsou hotely a taxislužby,” říká předseda pražských zastupitelů za Piráty Jakub Michálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Prezident a Ústava

Tvrdíte, že prezident nejedná protiústavně. Kde je Ústavě uvedeno, že má prezident právo zasahovat do programového prohlášení vlády, což chce? Děkuji za odpověď Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Felcman (Zelení): Liberec se zadluží o dalších 700 milionů. Zbytečně

23:08 Felcman (Zelení): Liberec se zadluží o dalších 700 milionů. Zbytečně

Při projednání rozpočtu města Liberec na rok 2026 poukázal klub Liberec otevřený lidem na příčiny to…