Piráti budou hlasovat pro odvolání místopředsedy Sněmovny Okamury

12.02.2018 19:10 | Zprávy
autor: PV

Poslanecký klub Pirátské strany se jednohlasně shodl na tom, že se vysloví pro návrh na odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR.

Piráti budou hlasovat pro odvolání místopředsedy Sněmovny Okamury
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

 Důvodem pro podání návrhu jsou nedávné výroky předsedy SPD, který relativizoval utrpení obětí v pracovním táboře v Letech na Písecku během druhé světové války.

Tomio Okamura svými výroky zpochybnil kruté podmínky a úmrtí v táboře Lety. Pokud pan Okamura ví, co se v Letech dělo za hrůzy a svými výroky testuje, kolik mu toho projde, je to snad ještě závažnější než neznalost faktů. V této funkci totiž reprezentuje nejen sebe a svou stranu, ale i celý zastupitelský sbor,“ uvedla Olga Richterová, 1. místopředsedkyně Pirátů, která se dlouhodobě zabývá problematikou menšin a lidských práv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Dotace

Když budou Babišovi nebo komukoliv zastaveny dotace, proč bysme to měli doplácet my z našich peněz? Tak žádné peníze nedostane a tečka nebo to si je jako vezme dotyčný z rozpočtu? Tomu nerozumím a děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balaštíková (ANO): Okopávat kotníky, strašit dluhem. Osvědčená taktika ODS

22:14 Balaštíková (ANO): Okopávat kotníky, strašit dluhem. Osvědčená taktika ODS

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ODS.