Piráti budou v příští Sněmovně hlasovat pro vydání Babiše a Faltýnka

07.09.2017 10:58 | Zprávy
autor: PV

Pokud Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek i přes své konání v kauze Čapí hnízdo obhájí své poslanecké mandáty v říjnových volbách, budou pirátští poslanci zvolení v těchto volbách hlasovat pro vydání obou aktérů k trestnímu stíhání. Jednomyslně se na tom shodlo republikové předsednictvo České pirátské strany.

Piráti budou v příští Sněmovně hlasovat pro vydání Babiše a Faltýnka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

“Piráti podporují nezávislé vyšetřování politických představitelů, nevidíme důvod, proč by měla Sněmovna případně v budoucnu bránit jejich vydání. Rozhodně odmítáme, že bychom s Babišem handlovali o politické trafiky výměnou za postoj k jejich vydání,” avizoval lídr Pirátů Ivan Bartoš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Nikdo nesmí mít strach projevit svůj postoj

18:05 Majerová (Trikolora): Nikdo nesmí mít strach projevit svůj postoj

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na novoroční projev papeže Lva XIV.