Piráti na klíčovém výboru prosadili usnesení k víceletému financování sociálních služeb

04.05.2019 8:35

Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová na jednání Výboru pro sociální politiku prosadila usnesení, které Ministerstvu práce a sociálních věcí ukládá povinnost předložit do 16. září 2019 návrh stabilního financování sociálních služeb, včetně modelu víceletého financování.

Piráti na klíčovém výboru prosadili usnesení k víceletému financování sociálních služeb
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

To má zajistit, aby skončilo každoroční handrkování a poskytovatelé terénních, ambulantních i pobytových sociálních služeb věděli, s čím mohou počítat.

„Bez takové změny budou poskytovatelé sociálních služeb i nadále v každoroční nejistotě, a mezi ministerstvem a kraji bude probíhat permanentní handrkování o výši poskytovaných prostředků. Je to jak na koňském trhu. Jsem přesvědčena, že je to jedna z klíčových věcí pro obce i kraje, patrně i proto mé usnesení kolegové jednomyslně podpořili, za což jim děkuji,” uvedla Richterová a dodala: „Ze strany státu sílí tendence vyššího očekávání spolufinancování sociálních služeb z krajských a obecních rozpočtů, zapotřebí je však ještě něco úplně jiného. Odpovědné plánování služeb a jejich personálního zajištění ze strany krajů a neméně odpovědné posuzování těchto plánů od MPSV, aby to nebyla spíše licitace. Cílem by nemělo být jen pokrýt nárůst mezd, ale především uspokojit zvyšující se počet klientů sociálních služeb a proměnu jejich potřeb.”

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

13:00 SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

Zablokovanou situaci v Praze se snažila koalice SPOLU vyřešit nabídkou všech silových resortů v Radě…