Piráti pořádají otevřené výběrové řízení na nominanta do RRTV

18. 7. 2018 14:02

Poslanecký klub Pirátské strany nabízí zájemcům možnost přihlásit se do výběrového řízení na pozici nominanta do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Piráti pořádají otevřené výběrové řízení na nominanta do RRTV
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Rada bude volena pravděpodobně tajnou volbou v Poslanecké sněmovně PČR. Protože obsahová nezávislost rozhlasového i televizního vysílání je pro Piráty zásadní, hodlají vybrat vhodného a kvalitního kandidáta. Přihlášky mohou zájemci zasílat až do konce srpna.

Poslanec Tomáš Martínek, který je členem Volebního výboru, který se obsazováním mediálních rad zabývá, k výběrovému řízení uvádí:

„Předem upozorňujeme, že tajná volba nezaručuje, že nominant dané politické strany bude zvolen i přesto, že dle poměrného zastoupení by Česká pirátská strana měla mít nárok na prosazení svého nominanta. V případě Rady ČTK sice hlasující koalice ANO a SPD dala navzdory prohlášením přednost svým spřízněným osobám často bez dostatečných kompetencí nebo s problémovou minulostí, ale jak je vidět, spojenectví vládního ANO a dalších stran jsou nestálá. Respektovaný kandidát proto může mít vysokou šanci na zvolení. V hodnocení uchazečů tak bude hrát největší roli odbornost a zkušenosti.”

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je ústřední orgán státní správy, který vykonává státní správu v oblasti rozhlasového a televizního vysílání, dohlíží na zachování a rozvoj plurality programové nabídky a informací v oblasti vysílání a převzatého vysílání, dbá na obsahovou nezávislost vysílání a převzatého vysílání a dohlíží na dodržování právních předpisů v oblasti vysílání. Její činnost je upravena zákonem č. 231/2001 Sb. V posledním roce se RRTV zabývala například vyvážeností hostů zvaných do pořadů na TV Barrandov nebo objektivitou reportáží o společnosti Agrofert vysílaných Českým rozhlasem.

Podrobné informace o aktuálním výběrovém řízení Pirátů naleznete ZDE.

Ing. Tomáš Martínek

  • Piráti
  • Tento profil není využívan. www.tomas-martinek.eu je správný
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvouletý (Soukromníci): Kde vezme Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně až 300 mil. Kč ročně?

17:21 Dvouletý (Soukromníci): Kde vezme Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně až 300 mil. Kč ročně?

Bohužel ani po dnešním zasedání zastupitelstva Zlínský kraj - oficiální stránka není jasné, z čeho c…