Piráti představili návrh na rozšíření pravomocí NKÚ

19.09.2018 16:59 | Zprávy
autor: PV

Návrh na ukončení kumulace odměn politiků, pirátský návrh na rozšíření pravomocí NKÚ, pozměňovací návrhy k implementaci směrnice GDPR nebo postoj poslaneckého klubu k rozpočtu byly tématy tiskové konference Pirátů před pokračováním 19. schůze Sněmovny.

Piráti představili návrh na rozšíření pravomocí NKÚ
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Aktuální body probíhající schůze představili šéf Pirátů Ivan Bartoš, předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek a poslanci Lukáš Černohorský, Mikuláš Ferjenčík a Ondřej Profant.

„Do Sněmovny jde původní návrh Pirátů přepracovaný poslanci ANO. Úprava snižuje odměnu zastupitelů, kteří jsou zároveň členy vlády nebo poslanci, na 40 %. Bohužel, návrh neřeší například kumalaci funkce krajského a obecního zastupitele a hromadění dozorčích rad, které náš původní návrh řešil. Politik a člen dozorčí rady se nyní může dostat na částky 200 až 300 tisíc korun měsíčně, jako v případě političky ANO Radmily Kleslové. Proto budeme navrhovat pozměňovací návrhy, které tyto chyby odstraní,“ uvedl Jakub Michálek ke kumulaci odměn politiků ve volených funkcích.

K implementaci směrnice GDPR se vyjádřil poslanec Ondřej Profant, který uvedl, že Piráti předloží řadu pozměňovacích návrhů: „Za stěžejní považujeme snížení tzv. internetové plnoletosti z 15 na 13 let, protože aktuální hranice znamená zbytečnou administrativu pro provozovatele i rodiče. Připravili jsme také návrh, který mění zákon 106 o svobodném přístupu k informacím tak, aby právo občanů na informace nebylo zavedením GDPR dotčeno. Třetí návrh se týká standardizování elektronického soudního spisu, který má sjednotit používaný software. Tím se zkvalitní práce s osobními údaji ve spisových službách i vzájemná spolupráce úřadů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.