Piráti představili návrh na rozšíření pravomocí NKÚ

19.09.2018 16:59 | Zprávy
autor: PV

Návrh na ukončení kumulace odměn politiků, pirátský návrh na rozšíření pravomocí NKÚ, pozměňovací návrhy k implementaci směrnice GDPR nebo postoj poslaneckého klubu k rozpočtu byly tématy tiskové konference Pirátů před pokračováním 19. schůze Sněmovny.

Piráti představili návrh na rozšíření pravomocí NKÚ
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Aktuální body probíhající schůze představili šéf Pirátů Ivan Bartoš, předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek a poslanci Lukáš Černohorský, Mikuláš Ferjenčík a Ondřej Profant.

„Do Sněmovny jde původní návrh Pirátů přepracovaný poslanci ANO. Úprava snižuje odměnu zastupitelů, kteří jsou zároveň členy vlády nebo poslanci, na 40 %. Bohužel, návrh neřeší například kumalaci funkce krajského a obecního zastupitele a hromadění dozorčích rad, které náš původní návrh řešil. Politik a člen dozorčí rady se nyní může dostat na částky 200 až 300 tisíc korun měsíčně, jako v případě političky ANO Radmily Kleslové. Proto budeme navrhovat pozměňovací návrhy, které tyto chyby odstraní,“ uvedl Jakub Michálek ke kumulaci odměn politiků ve volených funkcích.

K implementaci směrnice GDPR se vyjádřil poslanec Ondřej Profant, který uvedl, že Piráti předloží řadu pozměňovacích návrhů: „Za stěžejní považujeme snížení tzv. internetové plnoletosti z 15 na 13 let, protože aktuální hranice znamená zbytečnou administrativu pro provozovatele i rodiče. Připravili jsme také návrh, který mění zákon 106 o svobodném přístupu k informacím tak, aby právo občanů na informace nebylo zavedením GDPR dotčeno. Třetí návrh se týká standardizování elektronického soudního spisu, který má sjednotit používaný software. Tím se zkvalitní práce s osobními údaji ve spisových službách i vzájemná spolupráce úřadů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…