Piráti vyrazí na velkou jarní cyklojízdu

12.05.2018 13:48

V sobotu 12. května se v Praze uskuteční velká jarní cyklojízda. Této jízdy se účastní i Piráti, včetně kandidátů za Piráty do zastupitelstva hlavního města Prahy v říjnových volbách. Navíc na Václavském náměstí vystoupí Viktor Mahrik, odborník na dopravu a pražský zastupitel za Piráty. Diskuze, která bude probíhat po cyklojízdě, se zúčastní Ondřej Kallasch, zastupitel hlavního města Prahy za Piráty a aktivní cyklista.

Piráti vyrazí na velkou jarní cyklojízdu
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Piráti cyklodopravu berou jako jednu z možných variant dopravy v hlavním městě. Uvědomují si totiž, že moderní metropole jsou cyklistům přívětivé. Každý další řidič, který přesedlá z auta na kolo, ulehčuje hlavnímu městu. Ve skutečnosti by totiž až třetina Pražanů raději použila pro přesun po hlavním měste kolo. Bohužel mnohé odrazuje nehostiné prostředí pro cyklodopravu.

Z toho důvodu se Piráti budou snažit zasadit o zlepšení podmínek pro cyklodobravu. Docílit toho chtějí podporou výstavby infrastruktury a cyklo magistrál, které jsou důležité pro rychlý a bezpečný průjezd městem na kole. Je třeba využít každou příležitost, například při opravě a údržbě komunikací, a postupně vytvářet bezpečný prostor pro cyklisty. Velký význam vidíme v kampaních, které budou vzdělávat jak cyklisty tak i motoristy a budou ukazovat, jak se navzájem v provozu respektovat a chovat se tak, aby tyto dva tábory mohly existovat vedle sebe. "Ve chvíli, kdy se začnou motoristé a cyklisté respektovat a spolupracovat, bude mnohem snažší prosazovat cyklo opatření a stavbu nové infrastruktury," dodáva Ondřej Kallasch, zastupitel za piráty na Magistrátu, který zároveň točí videa na svůj Youtube kanál Hájecký Cyklista. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…