Plamínková (STAN): Během týdne jsem navštívila tři městské části

16.05.2016 14:49

Radní Jana Plamínková zavítala během týdne hned do třech městských částí Prahy.

Plamínková (STAN): Během týdne jsem navštívila tři městské části
Foto: STAN
Popisek: Jana Plamínková

V pátek 6. 5. navštívila Troju, kde ji starosta Jiří Bryknar (Trojský kůň) s místostarostou Tomášem Drdáckým (STAN) provedli po celé městské části a seznámili ji s hlavními problémy, které Troja v současnosti řeší. Mezi priority patří výstavba technické vybavenosti – kanalizace a rekonstrukce komunikací, dále plánované výkupy pozemků (mimo jiné také pro rozšíření vodáckého areálu). Jedním z velkých problémů je nekontrolovatelné rozrůstání ZOO na stále větším území městské části. Radní se seznámila i s chystaným novým pavilonem goril a s uvažovaným pavilonem pand.

„Nejsme proti rozšiřování ZOO, ale vadí nám, že nemá žádný dlouhodobý plán svého rozvoje,“ říká Jana Plamínková.

V terénu si poté prošla místo pro budoucí nový tramvajový most s tratí do Kobylis. Na závěr se na úřadě městské části připojil k návštěvě i europoslanec Stanislav Polčák, s nímž diskutovali o situaci městských částí Hlavního města Prahy.

Prohlédla si místo pro školu i rybník

Ve středu dne 11.5. Jana Plamínková slavnostně otevřela v Ďáblicích v areálu skládky FCC Česká republika, s.r.o. jubilejní 20. Sběrný dvůr hlavního města Prahy, a to i za přítomnosti starosty Prahy - Ďáblic Miloše Růžičky (STAN).

„Pevně věřím, že i tento nový sběrný dvůr bude občany hojně využívaný, jako ostatní pražské sběrné dvory“, uvedla radní Jana Plamínková.

Hned poté odjela se starostou sousední Březiněvsi Jiřím Haramulem (nestr. za ANO) do Březiněvsi, aby si společně prohlédli všechna klíčová místa městské části: prostor, kudy by měla vést nová část Pražského okruhu a sjezd z toho okruhu směrem na Prahu, lokalitu pro plánovaný nový park, který v Březiněvsi chybí, a také místo pro budoucí školu i rekreační rybník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pek (Piráti): Schválili smlouvu za sto milionů, aniž by ji viděli

12:33 Pek (Piráti): Schválili smlouvu za sto milionů, aniž by ji viděli

Vládnoucí koalice ve Vejprnicích schválila smlouvu na dopravní obslužnost obce za 100 milionů korun.…