Plamínková (STAN): Chceme co nejdříve zahájit výběrové řízení na provoz sběrných dvorů v Praze

17.06.2015 6:24

Městská rada dnes projednala záměry na realizaci veřejných zakázek na provozování dalších tří sběrných dvorů, a to na území správních obvodů Praha 5 a Praha 13, Praha 6 a Praha 17, Praha 9 a Praha 18. Pro ostatní sběrné dvory byly záměry na výběrová řízení projednány již 9. června. Doba plnění zakázky bude čtyři roky, tj. na období 2016 - 2020.

Plamínková (STAN): Chceme co nejdříve zahájit výběrové řízení na provoz sběrných dvorů v Praze
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí
reklama

Dosud byly zakázky na provozování sběrných dvorů vypisovány na základě rámcové smlouvy vždy na dvanáct měsíců, nyní Praha tento systém mění.

„Na provozování sběrných dvorů v určených správních obvodech Prahy, zařazených do systému sběrných dvorů města, budou vypsána jednotlivá otevřená zadávací řízení. Dosavadní smlouvy končí sice až v březnu příštího roku, ale chceme vzhledem k administrativní náročnosti a délce procesu výběrového řízení zahájit zadávací řízení co nejdříve. Ze stejného důvodu jsme stanovili čtyřleté období pro plnění veřejné zakázky na provozování sběrných dvorů,“ řekla radní Jana Plamínková.

Sběrné dvory slouží pro obyvatele Hl. m. Prahy k bezplatnému odkládání vybraných druhů odpadů - objemný odpad, stavební odpad do 1m3, odpad ze zeleně, dřevo, kovy, papír, sklo a plasty, nápojové kartony, nebezpečné odpady, ale slouží také k odložení vyřazených elektrozařízení v rámci zpětného odběru vybraných výrobků – např. ledniček, počítačů, televizí, baterií apod. V systému sběrných dvorů Hl. m Prahy je v současné době městem hrazen provoz celkem 18-ti sběrných dvorů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balcarová (Piráti): Ráda bych do novely vrátila účast veřejnosti ve stavebním řízení

17:10 Balcarová (Piráti): Ráda bych do novely vrátila účast veřejnosti ve stavebním řízení

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2020 k o urychlení výstavby dopravní, vodní a ene…