Plamínková (STAN): Ostře nesouhlasím s připravovanou vyhláškou MMR, jedná se o zrušení pravidelného měření hluku

18.09.2016 15:40

Radní Plamínková nesouhlasí s novou vyhláškou o stanovení seznamu aglomerací pro účely hodnocení a snižování hluku.

Plamínková (STAN): Ostře nesouhlasím s připravovanou vyhláškou MMR, jedná se o zrušení pravidelného měření hluku
Foto: STAN
Popisek: Jana Plamínková
reklama

S připravovanou vyhláškou ministerstva pro místní rozvoj ostře nesouhlasí Jana Plamínková, radní pro životní prostředí. V rámci pražské aglomerace se jedná o zrušení pravidelného měření hluku pro následující městské části: Běchovice, Březiněves, Ďáblice, Dolní Měcholupy, Dolní Počernice, Dubeč, Horní Počernice, Klánovice, Lahovice, Liboc, Lipence, Malá Chuchle, Nebušice, Průhonice, Radotín, Ruzyně, Řeporyje, Slivenec, Šeberov, Štěrboholy, Točnou, Uhříněves, Újezd nad Lesy, Vinoř a Zbraslav.

„Byla bych ráda, kdyby město na návrh včas zareagovalo, protože termín mezirezortního připomínkování je stanoven do 20. 9. 2016,“ upřesnila radní Jana Plamínková.

Považuji tuto novelizaci za zcela nepřípustnou

Po novelizaci původní vyhlášky č. 561/2006 Sb., o stanovení seznamu aglomerací pro účely hodnocení a snižování hluku, by mělo dojít k vyloučení obytných oblastí na okraji Prahy a prstence obcí okolo Prahy z měření hluku.

„Považuji tuto novelizaci za zcela nepřípustnou a doufám, že paní primátorka, v jejíž kompetenci je podat za hlavní město Prahu připomínky k ministerstvu pro místní rozvoj, tak učiní. Jsem přesvědčena, že je třeba občany chránit před hlukem, který je prokazatelně jedním z největších stresorů. Současně se obávám, že právě určení seznamu aglomerací touto vyhláškou povede ke zpoždění nebo dokonce k zastavení staveb protihlukových bariér u Pražského okruhu a pak nic nedonutí ŘSD ČR (Ředitelství silnic a dálnic ČR) vybudovat plánované protihlukové bariéry,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staněk (ODS): Současný stav neprospívá nikomu

17:51 Staněk (ODS): Současný stav neprospívá nikomu

ODS nabízí opozici tři možné varianty změn ve vedení Hradce Králové.