„Pan ministr se za dobu osmi měsíců, kdy vykonává funkci ministra, ani jednou nezúčastnil jednání výboru, který k němu vykonává gesční roli. Je to nestandardní chování a ministr tak pohrdá mocí zákonodárnou, které by se měl ze své funkce odpovídat,“ řekl Martin Plíšek (TOP 09).
„Grilování ministra“ je mimořádné už proto, že Pelikán nekomunikoval s poslanci, neúčastnil se jednání ústavně právního výboru, což komplikovalo kvalitní projednávání návrhů ministerstva spravedlnosti. Poslanci ústavně právního výboru neměli dostatečné informace o tom, jak a zda vůbec ministerstvo plní legislativní i nelegislativní úkoly.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV